Öğretmen Diyarı

Darp ettiği öğretmenden, öğrencilerin önünde özür diledi!..

Geçen hafta yaşanan olayda öğrenci velisi Erkan Azizoğlu, 13 Mart İlköğretim Okulu'nda matematik öğretmenliği yapan Veysi Utku'yu darp etti. Olaydan bir hafta sonra vicdan azabı çeken Erkan Azizoğlu, ailesi ile birlikte okula gelerek, okul bahçesinde toplanan öğrenci ve öğretmenlerin önünde öğretmen Veysi Utku'dan özür diledi.


Yaşanan olaydan dolayı büyük üzüntü duyduğunu belirten öğrenci velisi Erkan Azizoğlu, olayın yaşandığı günden beri vicdan azabı duyduğunu söyledi. Öğretmene yaptığım davranış tamamen yanlış bir hareket olduğunu belirten Azizoğlu, "Bütün velilere örnek olsun diye öğretmenden özür diliyor ve hakkını helal etmesini istiyorum. Bu olayların bir daha yaşanmamasını istiyorum. Eğitim için gece gündüz çalışan öğretmenlerimiz çocuklarımızın geleceği için hizmet ediyor." dedi.


Matematik öğretmeni Veysi Utlu ise, asla olmaması ve yaşanmaması gereken bir durum yaşandığını söyledi. Öğretmen Utku, "Biz, bizi darbeden velilerin çocuklarını iyi bir geleceğe hazırlamaya çalışıyoruz. Biz beldelerde, ücra köylerde hatta kimsenin gitmek ve görmek istemediği yerlerde bir eğitim neferi gibi mücadele veriyoruz. Kimseden bir beklentimiz yok, kimseden ödül ve ya teşekkür de beklemiyoruz. Ancak öğretmenlere şiddet uygulanmaması gerekir. Öğrenci velisi madem pişman olmuş buraya kadar gelmiş, biz de velinin özrünü kabul ediyoruz." şeklinde konuştu.


CİHAN

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
ahmet 2 yıl önce

Veli hatasını anlayabilecek olgunluğa sahipmiş en azından,Öğretmeninde bunu takdir edebilmesi öfkesini yenmesi çok güzel..bu tip haberlerde çok rastlayamayacağımız bir durum ,yanlıştan doğru çıkmış şükür...

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim