Öğretmen Diyarı

Darp Edilen Okul Müdürü İstifa Etti

Son dönemlerde okullardaki şiddet olayları gündemden düşmek bilmezken, eğitimcilerin bu durum karşısında çaresizliğinin bir göstergesi Bornova'da yaşandı.


Okulda güvenliği sağlamaya çalışırken darp edilen Bornova Çimentaş Ortaokulu müdürü Yunus Çetin istifa etti. Yakın çevresine yaptığı açıklamada tekrar okula dönmemeye kararlı olduğunu ve diğer öğretmenlerinde ciddi sıkıntılar yaşadığını söyledi.


Geçtiğimiz hafta okul dışından gelen ve kız nedeniyle kavga eden öğrencileri ayıran ve dışarıdan kavgaya gelenleri engellemeye çalışan okul müdürü Yunus Çetin, iki kişi tarafından darp edilmişti. Okulda öğretmenlerle öğrenciler arasında sürekli tartışmalar yaşandığı, öğrencilerin öğretmenlere küfür ettiği, eğitim araçlarına zarar verdikleri, hatta okul sıralarını camdan aşağı attıkları iddia edildi.


Okul Müdürü Çetin'in darp edilmesinin ardından Türk Eğitim Sen, Eğitim İş, Eğitim Sen ve Aktif Eğitim Sen üyeleri ortak bir basın açıklaması düzenledi. Grup adına konuşan Eğitim Sen 4 No'lu Şube Başkanı Cevat Düzci, "Perşembe günü,Bornova Çimentaş Ortaokulu bahçesinde okul müdürü Yunus Çetin saldırıya uğrayarak darp edilmiş, bu olay üzerine okul müdürlüğü görevinden istifa ederek ayrılmıştır. Öncelikle okul müdürüne yapılan saldırıyı bütün eğitim çalışanlarına yapılmış olarak kabul ediyor ve kınıyoruz" dedi.


Türk Eğitim Sen 2 No'lu Şube Başkanı İrfan Toksoy ise, milli eğitim sorumlularının okullardaki güvenliği sağlamak için önlem alınması gerektiğini söyledi. Toksoy, "Milli Eğitim Bakanlığı ve bağlı kurumlar olarak soruna sahip çıkılmalıdır. Bütün sivil toplum kuruluşları, kanaat önderleri ve sendikalar bu konuyu gündemde tutmalılar. " dedi.

 

 

 

Kaynak: sendikahaberleri.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol