Öğretmen Diyarı

Danıştay İDDK, MEB Şube Müdürlüğü İptalini Onayladı
Mesleki ve Teknik Eğitim Sendikası Milli Eğitim Bakanlığının 2014 yılında yaptığı 1709 Şube Müdürü atamasının hukuka uygun olmadığını iddia ederek yargıya başvurmuştu. Aradan Üç yıl geçti ve Danıştay 2. Dairesi METE-SEN'i haklı, MEB'i ise haksız bularak 1709 Şube Müdürü atamasının hukuka uygun olmadığına ve Yürütmesinin Durdurulmasına karar verdi. 

Milli Eğitim Bakanlığı Bürokratları 10 Mart 2017 Tarihinde MEB Danıştayın en üst kurulu olan İdari Dava Daireleri Kuruluna başvurdu. 20/03/2017 tarihinde İDDK MEB'in itirazını reddederek 1709 Şube Müdürü ataması defterini kapattı.

Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu MEB 1709 Şube Müdürü atamasına getirilen Yürütmeyi Durdurma Kararını onadı. MEB'in itirazını reddetti.

Üç yıllık süreçte binlerce aday hukuksuzluklarla mağdur edilmiştir. Dilekçelerimize cevap dahi verilmemiştir. Mahkeme kararları uygulamamak için çocukça bahaneler öne sürülmüş Adalet ayaklar altına alınmıştır.

Torpiili mülakat punalarıyla haketmediği koltuğa oturanlar kul hakkı nedir ne değildir önemsemeden üç koca yıl geçirmiştir. (Allah onları affetsin.) Yanlış hesap Bağdat'tan döner misali hukuksuz atamalarda Danıştaydan dönmüştür.

İşte sorgulama sayfası


Kaynak: Kamudanhaber.net

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim