Öğretmen Diyarı

Cumhuriyet Bayramında Öğretmenlerin Tatil ve Ek Ders Durumları

2014 Cumhuriyet Bayramı yaklaşıyor. 29 Ekim'deki Bayram'da tatil olacak mı? Kaç gün tatil olacak? Öğretmenler ek ders alacaklar mı? Yoksa ek dersler yine mi kesilecek?

 

 MEB iş takvimine göre bu yıl 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tatili salı ve çarşamba günleri. Bu günlerde öğretmenlerin ek ders ücreti alıp alamayacağı hakkındaki bilgilendirme yazısını Mebpersonel.com olarak sizlerle paylaşıyoruz:

 

MADDE 16- b) (Değişik :13/7/2007-2007/12399 B.K.K.) İl düzeyinde millî ve mahallî bayramların kutlamaları için kurulan hazırlık komitelerinde görevlendirilen yönetici ve öğretmenler, millî ve mahallî bayramların hazırlık çalışmalarına katılan yönetici ve öğretmenler, söz konusu bayramların hazırlık çalışmalarına ve törenlerine sınıf veya okul bütünlüğünde katılan öğrencilerin öğrenim gördüğü eğitim kurumlarının yönetici ve öğretmenleri ile millî bayramlar nedeniyle tatil edilen günlerde(1) ders görevlerini yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenler, bu sürelerde üzerlerinde bulunan aylık karşılığı ders,varsa ek ders, ders niteliğinde yönetim ve hazırlık ve planlama görevlerini yapmış sayılırlar.

 

Yukarıdaki maddeye göre milli bayramlarda öğretmenlere ek ders ödenecek. Bu yüzden Cumhuriyet Bayramı tatilinde öğretmenlerin ek dersinde herhangi bir kesinti olmayacak.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim