Öğretmen Diyarı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan İHL meslek dersleri öğretmenliği mezunlarına müjde geldi.

Bu açıklama sonrası, yapılacak ilk öğretmen atamasında ilahiyat ve din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenliği mezunlarının ciddi bir kontenjan alacağı neredeyse kesin gibi. Daha önceki öğretmen atamalarında MEB yetkilileri branş kontenjanlarında ihtiyaca göre ve mezun sayılarına göre dengeli bir dağılım yaptıklarını ifade ediyorlardı. 

Cumhurbaşkanı’nın açıklamasının ardından İHL meslek dersleri öğretmenliği ve din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenliği mezunlarına pozitif bir ayrımcılık yapılması konusunda neredeyse MEB’e talimat verilmiş olundu.
Erdoğan şöyle konuştu: "Şu anda imam hatip okullarımızda, imam hatip liselerimizde ciddi bir öğretmen açığımız var. Özellikle de meslek derslerinde ciddi bir öğretmen açığımız var. Bu konuda şu anda Milli Eğitim Bakanımız da burada. Bundan önceki Milli Eğitim bakanlarımıza da söyledim. 'Formasyon denilen şu belayı bir kenara koyun' dedim. Nedir Allah aşkına ya? Bizim zamanımızdaki hocaların başında formasyon diye bir bela yoktu ki ya. O dönemin hocaları kusura bakmayın ama bugünkü hocalarımızdan çok daha güçlüydüler. Şu anda o dönemin hocalarından aramızda var. Salih hocamı görüyorum. Herhalde formasyon diye bir dertle karşı karşıya değildi. Şimdi illa yapılacaksa formasyon o da yıl içine yedirilsin. Bir sene niye kaybetsin. Doğru mu? Oy birliğiyle kabul edilmiştir. Böylece bu açığı da kapamış olacağız."


Kaynak: Anadoluajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim