Öğretmen Diyarı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan eğitimde düşük kalite itirafı

TÜRGEV'in yemeğinde katılan ve burada bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eğitimde gelinen noktanın hiç de istediği gibi olmadığına dikkat çekerek "Bütün dikkatimizi eğitimde kalitenin yükseltilmesine vermek durumundayız" dedi

Erdoğan TÜRGEV'in iftar yemeğine katıldı ve 2015 Mezuniyet programında konuştu. İşte Erdoğan'ın açıklamaları;


"Eğitimde şu anda ulaştığımız yer, benim hayal ettiğim ve istediğim yer değil"

"Aile ve eğitim kurumları tarafından boş bırakılan zihinler iletişim araçları vasıtasıyla süratla dolduruluyor. Çizgi filmlerinden, müzikten, bilgisayar oyunlarından başlayarak evlatlarımızın hayatı ve dünyayı öğrenmesine etkili olan tüm araçları kendi eğitim sürecimizin bir parçası haline dönüştürmeliyiz.

Evlatlarımız popüler kültürün kendisine dayattığı değil kendi kültürümüzün müziğini dinlemeli"

TÜRGEV Türkiye'de en önemli markalardan biri haline gelmiştir. TÜRGEV'e saldırılardan üzüntü duyuyorum. Bunların gençlik diye eğitim diye bir derdi yok.

TÜRGEV'in ısrarla siyasi tartışmaların içine çekilmek istenmesinin sebebi, bu çatı altında yetişen gençlerin inançları, tarihleri, kültürleri, medeniyetleri konusunda elde edecekleri müktesebatlarıdır. Biz de işte tam da bu sebeple TÜRGEV'e sahip çıkıyor, güçlenmesini, hizmetlerinin yaygınlaşmasını arzu ediyoruz. Siyasi tartışmalar, yapılan hizmetleri gölgeleme gayretinin ürünüdür ve algı operasyonundan ibarettir.

Bu vakfın hayırlı bir niyetle ve hayırlı hizmetler için kurulduğunun, bugüne kadar da böyle çalıştığının en yakın şahidiyim. Bugüne kadar attığı her adımda, yaptığı her hizmette TÜRGEV'in yanındayım, bundan sonra da yanında olmaya devam edeceğim. Siyasi tartışmalar yapılan hizmetlerin gölgede bırakma çabasıdır. Bütün dikkatimizi eğitimde kalitenin yükseltilmesine vermek durumundayız.


Eğitimde şu anda ulaştığımız yer, benim hayal ettiğim ve istediğim yer değil.


Bundan sonra bu eksiği gidermek için daha çok gayret göstereceğiz. Zihinlerle birlikte gönülleri de doyuran bir eğitim anlayışına ihtiyacımız var. Günümüzde çocukları ve gençleri ailesinden eğitim kurumlarından çok televizyon, internet, sosyal medya gibi iletişim araçları etkiliyor. Bu iletişim araçlarını da en etkili şekilde kullanarak yeniden aileyi ve kurumları güçlendirmeliyiz. Aile ve eğitim kurumları tarafından boş bırakılan zihinler iletişim araçları vasıtasıyla süratla dolduruluyor. Çizgi fimlerinden, müzikten, bilgisayar oyunlarından başlayarak evlatlarımızın hayatı ve dünyayı öğrenmesine etkili olan tüm araçları kendi eğitim sürecimizin bir parçası haline dönüştürmeliyiz.


Evlatlarımız popüler kültürün kendisine dayattığı değil kendi kültürümüzün müziğini dinlemeli.

 

ogretmenlersitesi.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol