Öğretmen Diyarı

Çocuklarınızı Sanata ve Spora Yönlendirin


Sanata ve Spora Yönlendirin

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk diyor ki, “Bir millet sanattan ve sanatkardan mahrumsa tam bir hayata malik olamaz. Böyle bir millet bir ayağı topal, bir kolu çolak, sakat ve alil bir kimse gibidir. Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş olur.” Anne ve babaların çocuklarını sanatsız bırakmamaları gerekir. Çocuklarını tiyatro, müzik, resim gibi sanat kurslarına göndermeleri, çocuklar için ekstra motivasyon kaynağı olacak ve derslerindeki başarıyı arttırmaya yardımcı olacaktır. Aynı zamanda sosyalleşmelerine ve onları kötü alışkanlıklardan koruyarak mutlu bir hayat sürmelerini sağlayacaktır. Kim bilir, belki de çocuğunuzun hiç bilmediğiniz bir yeteneğini keşfedeceksiniz ve gelecekte o alana yönelmesini sağlayarak alanında iyi bir sanatçı olmasına katkıda bulunacaksınız.


Atatürk bir sözünde ise şöyle diyor: "Türk gençliği, sağlıklı yetişip spor yaparsa ulusumuzun geleceği güvence altındadır." Dikkat ederseniz, Atatürk geçmişi değil, sürekli geleceği düşünmektedir. Çünkü geçmiş, geçmişte kalmıştır.  Öngörüşlü bir liderdir. Ülkesinin geleceğini, milletini düşünen büyük bir liderdir.


Çocuklarınızı sanat dışında farklı spor dallarına da yönlendirebilirsiniz. Futbol, basketbol, voleybol, vs. Spor insanların fiziksel ve ruhsal açıdan güçlenmelerine, daha pozitif bir hayat, daha sosyal bir hayat yaşamalarına olanak sağlar. Bu yüzden hem sanat, hem de spora yönlendirilen çocuklar, özellikle bir de küçük yaştan itibaren yönlendirilirse, sanatı ve sporu severlerse daha sosyal bir hayat yaşayabilirler. Aynı zamanda kültür seviyeleri yükselir, spora verdikleri önem artar. Tüm bunlar da ülkemizin geleceğine bir artı olarak yansır.


Fotoğraf Kaynağı: www.sanatkaravani.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol