Öğretmen Diyarı

Çocuklara özel üniversite

Esenler Belediyesi Şehir Düşünce Merkezi tarafından 10-15 yaş grubu içerisindeki çocuklara verilecek eğitim ile üniversite deneyimi kazandırılacak. Dersler ise 22 Haziran’da başlıyor.

Esenler Belediyesi ile İstanbul Üniversitesi İşbirliğinde “Büyümüş de küçülmüşlere en özel üniversite” sloganıyla hayata geçirdiği Çocuk Üniversitesi’nin yeni döneminde Esenlerli çocuklara üniversite deneyimi kazandırıyor.

15-06/20/img_2552.JPG


 

Esenler Belediyesi Şehir Düşünce Merkezi tarafından, Esenler’de bulunan 10-15 yaşındaki öğrencilerin sorumluluk bilincini geliştirmek, üniversite kavramıyla yakınlaştırmak, meraklarına bilimsel yanıtlar vermek amacıyla hayata geçirilen Çocuk Üniversitesi ile çocukların meslek tercihlerinde hata yapmalarının önlenmesi ve ilgi duydukları alanlarda bilgilendirilerek çocuklara genç yaşta üstün bir donanım kazandırılması da hedefleniyor.


Dersler, 22 Haziran'da başlayacak.

15-06/20/img_2635.JPG


Birbirinden farklı etkinlikler 


Proje kapsamında 45 öğrenci; “Resim yapmak istiyorum”, “Adli Tıp”, “Moleküler genetik bilimi”, “Öğretmenliğe hazırlanıyorum" , “Doktor olmak istiyorum ”, “Bilim ve Deney” ve  “Matematikle senaryo yazıyorum ” gibi etkinliklerin yanı sıra tarihi yarımada gezileri, müze gezileri ve çeşitli eğlenceli aktivitelere katılacak.  


İstanbul Üniversitesi  amfi ve laboratuvar ortamında haftaiçi her gün 10:00 ile 16:00 arasında gerçekleşecek dersler, 22 Haziran 2015 tarihinde başlayacak ve 10 Temmuz 2014 günü sona erecek.

 

Kaynak: www.karar.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim