Öğretmen Diyarı

Çocuğa tecavüz iddiası mahalle sakinlerini ayaklandırdı

Hatay’ın İskenderun ilçesinde, 15 yaşında bir Suriyeli sığınmacının, 8 yaşındaki bir Türk çocuğuna tecavüz ettiği iddiası mahalle sakinlerini ayaklandırdı.

 

Suriyeli sığınmacıların yoğun olarak yaşadığı Cumhuriyet Mahallesi ile Barbaros Mahallesi'nde yaşanan olayda, 15 yaşında bir Suriyeli sığınmacının, 8 yaşındaki bir Türk çocuğuna tecavüz ettiği iddiası üzerine gece geç saatlere kadar gergin anlar yaşandı. 

 

Tecavüz iddiası üzerine 8 yaşındaki çocuğun yakınları, iki mahallenin içinden geçen Mithatpaşa Caddesi üzerinde bulunan Suriyeli sığınmacılara ait dükkanların önünde toplandı. İskenderun Emniyet Müdürü Cengiz Başar, İskenderun Kaymakamı H.Hasan Özyiğit ve Hatay İl Emniyet Müdürü Ali Doğan Uludağ olay yerine geldi. Kalabalığın kendilerine zarar vermesinden korkan Suriyeliler ise dükkanları kapatarak bölgeyi terk etti. Kalabalığın dağılmaması olay yerine, TOMA, çevik kuvvet ekipleri ve panzerler geldi. Tansiyonun düşmediği Barbaros Mahallesindeki vatandaşlar, Suriyelilere tepki göstererek, “Yeter artık onlara kucak eçtık, evlerimizi eşyalarımızı verdik, onların bize yaptıklarına bakın. İskenderun’da Suriye’li istemiyoruz” diyerek olaya tepki gösterdiler. 

 

Gergin anların yaşandığı mahallede Suriyelilere ait bazı dükkanların camları kırılırdı. Üç kişinin yaralandığı olayın ardından İskenderun Kaymakamı H. Hasan Özyiğit, “Bahsedildiği gibi fiili livata olayı gerçekleşmemiş olup, rapor temizdir. Olayla ilgili bir kişi göz altına alınmış ve tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilmiştir” dedi. 

 

personelmebhaber.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol