Öğretmen Diyarı

Çiğdem Öğretmen, 321 Öğrencisine Kışlık Giysi Temin Etti

Bingöl'ün Karlıova İlçesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Gıda Tekonoljileri Okulu'nda öğretmenlik yapan Kocaelili Çiğdem Göktaş Aksöz, zorlu kış şartlarına rağmen yazlık giysi ve ayakkabılarla okula gelen 321 öğrencisine, bir işadamı arkadaşının yardımıyla kışlık giysi ve ayakkabı yardımı yapılmasını sağladı.

 

Yaklaşık 2 ay önce Karlıva Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Gıda Teknolojileri Okulu'na atanan öğretmen 32 yaşındaki Çiğdem Göktaş Aksöz, kış mevsiminde yazlık giysi ve ayakkabılarla okula gelen öğrencileri görünce, yardım için çalışma başlattı. Önce bu durumda okula gelen öğrencileri tek tek tespit eden Aksöz, daha sonra bu öğrencilerin evlerine giderek ekonomik durumlarını araştırdı. Ekonomik durumları iyi olmayan 321 öğrenciyi tespit eden Çiğdem öğretmen, çocuklara ve ailelerine önce Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakfı'ndan destek almayı düşündüğünü ancak bunun uzun olabileceğini düşünerek, başka arayışlara girdi.

 

OKULA YAZLIK GİYSİ VE AYAKKABILARLA GELİYORLARDI

 

Memleketi Kocaeli'de işadamlarını arayan Çiğdem Göktaş Aksöz, Karlı ve soğuk havada okula, yazlık giysi ve ayakkabılarla gelen öğrencileri görünce çok üzülüyordum, bu yüzden geceleri uyuyamıyordum. Okuldaki bu durumdaki öğrencileri tespit ettim. Evlerine giderek ailelerini ziyaret ettim. Hakikaten ailelerinin de çok kötü durumda olduğuna inandığım bu öğrencilere yardım bulmak için Kocaeli'den tandığım bir işadamı ile irtibata geçtim. Durumu ona anlattım, seve seve yardım etmeye hazır olduğunu söyledi. Benden öğrencilerin ölçülerini ve ayakkabı numaraları istedi. Tek tek öğrencilerin ölçülerini ve ayakkabı numaralarını alarak işadamına bildirdim. Bir hafta içerisinde, kız ve erkek öğrencilere kışlık bot ve pardesüler geldi, biz de bunları öğrencilere dağıttık dedi. Öte yandan Çiğdem öğretmenin, üniversiteye hazırlanan lise son sınıf öğrencilerine de, üniversiteye hazırlık kitapları için de bir başka işadamından yardım istediği ve bu kitapları da temin ederek öğrencilere dağıttığı öğrenildi.


Çiğdem Öğretmen, 321 Öğrencisine Kışlık Giysi... paylaşan: haberler

KAYMAKAM TEŞEKKÜR ETTİ

 

Kışlık giysilerin dağıtım törenine katılan Karlıova Kaymakamı Levent Yetgin, öğretmen Çiğdem Göktaş Aksöz'ün kutsal bir çalışma yürüttüğünü belirterek, Öncelikle ilçemize bu denli yardım eden işadamımıza teşekkür etmek istiyorum. Özellikle kaymakamlık olarak, vakıf olarak öğrencilerimize sürekli destek oluyoruz. Biz bunları yaparken ülkemizde eğitime, öğretime gönülden destek olan vatandaşlarımızın, bizim yanımızda olduğunu bilmek, bize gurur veriyor. Bu vatandaşlarımıza, sesimizi duyuran öğretmenimize de ayrıca teşekkür ediyorum. Öğretmenimiz, öğrencileri için özverili bir çalışma içerisine girmiş, bundan dolayı onu ayrıca takdir etmek istiyorum diye konuştu.

haberler.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol