Öğretmen Diyarı

CHP, BAKAN AVCI’YA KIDEM DURDURMA CEZASINI SORDU

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Milli Eğitim Bakanı’na “Eskişehir'deki Osmangazi Üniversitesi'nde Berkin Elvan'ın ölümünü protesto eylemine katıldığı için bir araştırma görevlisine iki yıl kıdem durdurma cezası verildiği iddiası doğru mudur?” diye sordu.

 

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı tarafından yazılı olarak cevaplandırılması talebiyle TBMM Başkanlığı’na soru önergesi veren Sezgin Tanrıkulu, “Eskişehir'deki Osmangazi Üniversitesi'nde Berkin Elvan'ın ölümünü protesto eylemine katıldığı için bir araştırma görevlisine iki yıl kıdem durdurma cezası verildiği iddia edilmektedir.” dedi.

CHP’li Tanrıkulu, Bakan Nabi Avcı’ya şunları sordu: “Eskişehir'deki Osmangazi Üniversitesi'nde Berkin Elvan'ın ölümünü protesto eylemine katıldığı için bir araştırma görevlisine iki yıl kıdem durdurma cezası verildiği iddiası doğru mudur? İddia doğru ise hangi yasal gerekçe ile bu ceza verilmiştir? Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde Berkin Elvan’ın ölümünü protesto ettiği iddiasıyla hakkında soruşturma olan başka öğretim görevlisi bulunmakta mıdır? Tüm üniversiteler genelinde Berkin Elvan’ın ölümünü protesto ettiği için hakkında soruşturma yürütülen öğretim üyesi bulunmakta mıdır? Bulunmaktaysa sayısı nedir? Bu kişilerden kaçı ceza almıştır? Bu cezalar nelerdir? Son 5 yılda protesto eylemlerine katıldıkları gerekçesiyle haklarında soruşturma yapılan öğretim görevlisi sayısı nedir? Bu soruşturmaların kaçında öğretim görevlileri ceza almıştır? Bu cezalar nelerdir?”

 

www.personelmeb.net
 
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol