Öğretmen Diyarı

Ceyhun Yılmaz öğrencilerle sosyal medyayı konuştu

Öğrenciler, sosyal medyanın nasıl kullanılmayacağını öğrendi. Fatih Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen ve Oğuzkaan Okulları tarafından organize edilen etkinlikte radyo ve televizyon yapımcısı Ceyhun Yılmaz ‘Sosyal Medya Nasıl Kullanılmaz’ söyleşisinde öğrencilerle bir araya geldi.

Etkinlik, Oğuzkaan Koleji Bakırköy Anadolu Lisesi Konferans salonunda yapıldı. Öğrenciler tarafından büyük ilgi gören söyleşide Ceyhun Yılmaz, sosyal medyanın hayatın vazgeçilmez bir parçası olduğunu, kullanımının yararını, zararını ve önümüzdeki yıllarda insanların nasıl olumsuzluklara maruz kalacağını anlattı.

Yılmaz, "Sosyal medya, insan hayatının çok önemli bir bölümüne nüfuz ediyor ve her geçen gün onunla biraz daha fazla zaman geçiriyoruz. Gerekli işlerimizi çözmemiz dışında, interneti sadece sosyal medya için kullanıyorsak kendimizi kontrol etme zamanımız gelmiş demektir. Sabahları kalktığımızda ilk işimiz telefona bakmaksa, herhangi bir yere gittiğimizde öncelikle şarj aletini istiyorsak ve her an wifi şifresi çekiyorsa canımız, tehlike çanları çalıyor. Eğer bu durumlara açık bir bireyseniz, ülkemizde sosyal medyanın fazla kullanımıyla ilgili sağlık kuruluşlarından gerekli yardımı almalısınız ve bu yardımdan dolayı kendinizi kötü hissetmeyin.”

Kaynak: Hürriyet

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim