Öğretmen Diyarı

Can güvenliği bu okulda da kayıp!

Güvenli okul ortamının ne kadar önemli olduğunu gözler önüne seren bir üzücü tablo da Diyarbakır Bağlar İlçesi’nde bulunan Namık Kemal Anadolu Ticaret Meslek Lisesi’nde yaşandı.

Öğrenci, öğretmenler tarafından gördüğü şiddet sonucu kolunun çatladığını, öğretmenler de öğrenciler tarafından saldırıya uğradıklarını iddia ederek savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvuran Bağlar İlçesi Namık Kemal Anadolu Ticaret Meslek Lisesi 9’uncu sınıf öğrencisi Sadullah Ümütlü, Müdür Yardımcısı V.A. ile öğretmen Y.Ç.’den şiddet gördüğü iddiasıyla suç duyurusunda bulundu. Ümütlü dilekçesinde, şüphelilerin kendisini yumruk ve sopa ile dövdüğünü ve ölümle tehdit ettiğini iddia etti. Dilekçesinde okulda can güvenliğinin bulunmadığını belirten Ümütlü, gördüğü şiddet sonucu kolunun çatladığına ve gözünün morardığına dair hastaneden aldığı darp raporunu da ekledi.

guvenli-okul

ÖĞRETMENLER DE ŞİKAYETÇİ OLDU!

Haklarındaki suç duyurusu üzerine savcılığa başvuran müdür yardımcısı V.A. ve öğretmen Y.Ç. de Sadullüh Ümütlü’den şikayetçi oldu. Müdür Yardımcısı V.A., olay günü Sadullah Ümütlü’nün kolunu pencere camına vurarak çatlattığını ileri sürerek, çıkan kargaşada öğrencilerin kendilerine saldırdığını ve kendisinin de bıçakla kolundan yaralandığını iddia etti.

Savcılık, tarafların karşılıklı şikayeti üzerine olayla ilgili soruşturma başlattı ve okuldaki güvenlik kamerası görüntülerini istetti.

 

 

Sözcü.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol