Öğretmen Diyarı

Çalıştılar başardılar

İZMİR (DHA)

Bayraklı Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi’nin (BAYGEM) verdiği ücretsiz kursa katılan 128 öğrenci YGS ve LYS sonuçlarına göre yüzde 100 başarı yakalayarak üniversiteli oldu.


YGS ve LYS’ye giren 128 BAYGEM öğrencisinden 88’i 4 yıllık örgün üniversitelere, 36 öğrenci ise 2 yıllık meslek yüksek okullarına yerleşmeyi başardı. Toplamda 124 öğrenci üniversiteye yerleşme hakkı kazanırken, 4 öğrenci 4 yıllık ve 2 yıllık üniversitelere girecek puana sahip olduğu halde tercih hakkını kullanmadı. BAYGEM’de LYS sayısal puan türüne göre dershane birincisi Burçin Söbe 426 puan alarak Pamukkale Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümünü kazandı. LYS eşit ağırlık puan türüne göre dershane birincisi Caner Zıvalı 405 puanla Dokuz Eylül Üniversitesi Türkçe Öğretmenliğini, LYS sözel puan türüne göre ise dershane birincisi Hülya Kuzey 433 puanla Marmara Üniversitesi Türkçe öğretmenliğine yerleşmeyi başardı.


Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, başarılarından dolayı öğrencileri ve öğretmenleri kutlayarak, "Onlarla gurur duyuyoruz. Bizleri ve ailelerini çok mutlu ettiler. Çocuklarımız, gençlerimiz kendilerine sunulan fırsatı iyi değerlendirdi. Hepsini ayrı ayrı tebrik ediyorum" dedi.

Anahtar Kelimeler:
çalıştılar başardılar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim