Öğretmen Diyarı

Bütün okulların çevresi gözetlenecek
İşte Kurtulmuş'un sözlerinden satır başları:

YERLİ VERİ MERKEZLERİ

Veri merkezlerinin Türkiye'de oluşturulması projesi hayati bir adım olacaktır. Türkiye'de veri güvenliğini sağlayacak veri merkezlerinin Türkiye'de olması projesinde önemli adımlar atılacaktır.

Ciddi bir istihdamın bu çerçevede ortaya çıkacağını biliyoruz.

GÜVENLİ OKUL PROJESİ

Okullarımızın emniyetinin sağlanması için içişleri bakanlığı ve milli eğitim bakanlığımız birlikte çalışıyor. Güvenli okul projesi çerçevesinden bütün okullarımızın çevresi gözetlenecektir.

EKONOMİK KOORDİNASYON TOPLANTISI

Geçen toplantıda döviz faiz ve piyasayla ilgili konularda MB'nin gerekli hazırlıkları yapması konuşulmuştu.

Ekonomideki durumu yakinen takip ediyor EKK. Perşembe günü para piyasaları kurulu toplantısı yapılacak. Bu çerçevede MB de bir karar alacaktır.

EKK sürekli yapılan bir toplantıdır. MB de kendi üzerine düşen kısmını bağımsız bir kurum olarak sürdürecektir.

CİNSEL İSTİSMAR DÜZENLEMESİ

Burada STK'lar ve farklı grupların değerlendirmelerini titizlikle gözen geçiriyoruz. Şu yanlış anlaşılma ortadan kalsın. Bu düzenlenme bir ihtiyaca binaen gündeme getirilmiştir. Asla tecavüz suçlarını kapsamamıştır, kapsamayacaktır da. CHP ve MHP'nin de başka teklifleri varsa bunları değerlendirmeye açık olduğumuzu söylüyoruz.

Af değildir bu düzenleme. Sadece bir hukuki düzenlemedir. CHP ve MHP başka bir teklifleri varsa onu getirsinler, somut teklif üzerinden konuşalım

AK PARTİ GERİ ÇEKECEK Mİ?

Çok net söylediğimi düşünüyorum. Şu anda parlamentoya gelen tekliften başka bir şey yok. Bir şey konuşulacaksa CHP ve MHP'nin teklif getirmesi gerektiğini söylüyoruz. Muhalefet partileri de bir teklif getirirse gözden geçiririz.

TEKLİF GELMEZSE ÖNERİYİ AYNEN GEÇİRECEK MİSİNİZ?

Gelmiş olan bir şey var. Eleştiriler var. Bu eleştiriler karşısında yeni tekliflerin getirilmesi, bu eleştirileri yapanların sorumluluğunda değil midir? Yeni bir şey konuşulabilmesi için ortada yeni tekliflerin gelmesi lazım.
Memurlar.Net
Anahtar Kelimeler:
OkulOkullara Koruma

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim