Öğretmen Diyarı

Burcunuzun Özelliklerini Bir De Böyle Okuyun…

Her burcun kendine has özellikleri belli başlı vazgeçilmezleri var. Peki klişe yapılmış yorumlardan, standart yazılardan sıkılmadınız mı?

İşte size burcunuzun özelliklerini küçük tebbesümlerle okuyacağınız eğlenceli burç yorumları…

KOÇ :
İnsanın hayatına bir Koçun gelişi de gidişi de muhteşem olur.
Sen bildiğini yaparsan O da bildiğini yapar fakat zararlı çıkan sen olursun. O bir şey diyorsa vardır bir bildiği. Her Koç’un kendine has bir tarzı vardır. Bir Koç Başka bir Koç insanına benzemez. Onlar tek yaratılmıştır. Eğer kendini aşık ettirebildiysen sana kocaman bir bravo. Çünkü Koçlar zor ve imkansızdır fakat aşka her daim tutsaktır. Hak edene canını verir ama hak etmeyene saçının telini bile vermez bir Koç!

BOĞA:
Bir Boğa kendisine sorulmadan yapılan işe sinir olur
“Ben demiştim” demekten hiç hoşlanmaz ama insanlar her zaman demek zorunda bırakır. Hayallerinin peşinden koşar ve koşarken de kimi zaman düşer ama ne koşmaktan nede hayallerinden vazgeçer. Huyuna gidersen melek gibidir eğer gitmemeyi tercih ediyorsan cehenneme hoşgeldin demektir. Umursamaz, kafaya takmaz kimseleri. Dinlemeyi sever fakat kolay kolay anlatamaz derdini.
Ona uyu dersen, uyumak yerine inadına sabaha kadar oturmayı tercih eder. Yani Boğa inat mı inattır. Uğraşmaya gelmez!

İKİZLER
Bazen bazı insaları parçalamak ister ama edebinden susar, yutar öfkesini bir İkizler. Hayatı son ses yaşar. Hiç bir ritmi kaçırmadan, kalbinin ritminden başka hiç bir sese kulak asmadan yaşar. Bu yüzden karıştırmadan, kurcalamadan seveceksen sev bir İkizleri. Onu tanımadan da asla yargılama. Çünkü hayatındaki en büyük pişmanlığı orda yaşarsın. Gerçek olan bir şey varsa; o da bir İkizlerin aşkının tutku dolu olduğudur. Cin gibidir İkizler… Canını sıkanı fena çarpar. Özlediği insanı görmek için her şeyi göze alır. Kısacası sevdi mi tam sever bir İkizler ama sevmedi mi çapkınlıkta ilk üçü çeker!

YENGEÇ
Bir Yengeç seni beğeniyorsa sende kesin iş var demektir! Çünkü kolay kolay kimseyi beğenmez. Kavga ise bir Yengecin en son başvuracağı yoldur ve bir kavga ediyorsa bil ki haklıdır
Yengeç aşkı için acıya şikayetsiz katlanabilir ama sürekli acı çektiren birine katlanamaz…
Kendisine yapılan iyi şeylerin de, kötü şeylerin de karşılığını mutlaka verir
Kimseyi incitmekten hoşlanmaz. Dingin karakterlidir ama bazı insanlar zorla “gel kafamı kır” der sanki ona
Bir Yengeç sevdiği insanla bazen tatlı tatlı birbirini yemek ister.. Hiç tartışmadan kavga etmeden aşkın tadı çıkmaz ki!
Bir Yengecin “Amaaan” deyip geçtiği şey bir kelime daha ilgiyi hak etmiyordur
Her şeyden önce şirindir bir Yengeç. Kanı sıcaktır, pozitif bir elektriği vardır.

ASLAN
Zamanında söylediğin bir kelime ya da bir cümle bir Aslanın kalbini almaya yeter bazen. Ama zamanını kaçırırsan destan yazsan fayda etmez
Zor olanı sever bir Aslan çünkü kendisi de zordur ve iki zor insanın aşkı muhteşem olur! Çünkü Aşkta zoru sever…
Sonra değil şimdi mutlu edeceksen et onu.
Bir Aslanın canı bazen pencereyi açıp bağırıp kapatmak ister.
İnsana-insan, hayvana-hayvan gibi muamele yapar. Ona göre kim ne hakediyorsa onu alır. Aman diyim onun bir işine karışma. Bu onun hiç hoşuna gitmez. O her şeyi bilen otoriter biridir. Karışılmaya gelmez.
Karşısındaki insana da ders vermekten hoşlanır. Kimsenin yaptığını yanına bırakmaz Aslan

BAŞAK
Doğruları söyler Başak! Bazı insanların doğruları duymak işine gelmediği için onu da pek sevmezler. Olsun sevmesinler zaten o da buna aldırış etmez.
Bir Başağın dağınıklığının bile bir düzeni vardır.
Bir şeye “Hayır” dediyse; Ne kadar yalakalık yaparsan yap cevabı yine “Hayır” dır. Nettir. Aman onun çikolatasını falan yemeye kalkma. Cıngar çıkar bilesin ve bir gün onun hayatından gitme kararı aldığında iyi düşün çünkü O asla gidene kal demez. Gelmesini beklemez…

TERAZİ
Terazin kalbini kırdıktan sonra hiçbir şey yapmadan kendi haline bırakırsan döndüğünde duyacağın şey “Defol git” olur
Terazi birinden gıcık aldığı zaman üstünü karalamaz. Onun olduğu sayfayı komple hayatından kopartıp ateşe atar
Varlığıyla yokluğu bir olan insanların bir Terazinin hayatında işi yoktur
Kendini isteyeni değil, kendi istediğini ister.
Hafif çatlaktır Teraziler bu sebepten de çok sevilirler. Bu Dünyada hafif de çatlak olmak iyidir yani.
Pire için yorgan yakar bir Terazi
Bir şey yapar bir Terazinin kalbini kırarsın. Sonra 1000 şey yapsan Terazinin kalbini eski haline getiremezsin. Zordur O zor.

AKREP
Bir Akrebin canı bazen isyan etmek ister
O kadar fenalık geçirir. Hayat fazla boğar bazen. Bir Akrebi kaybeden bir daha rüyasında bile göremez
Bazı insanlar onu gıcık etmek için yaratılmıştır. Onlar gıcık etsinler ama unutmasınlar bir Akrep de ona yapılanları unutmaz. Karşısındaki aynı hatayı 2. kez yaparsa ikisinin birden hesabını sorar.

YAY
Kafanla düşünmeyi bırakıp kalbinle düşünmeye başladığın zaman bir Yay insanını tam olarak anlarsın
Kıroluk yapanı kıroluğuyla baş başa bırakır çeker gider bir Yay. Hiç uğraşmaz. Uzun ve güvenli olanı yolu değil kestirme ve eğlenceli olan yolu tercih eder! Dünyaya bir kez gelmiştir ve geldiğine değsin ister
Sen “Sen” olmaktan vazgeçmediğin sürece bir Yay senden vazgeçmez
Kaşı gözü ayrı oynayan sevgilinin kaşıyla gözünün yerini değiştirir
Bir Yayın karşısında ayağını denk almayan; Sonunda pabuçlarını bile giyemeden kaçmak zorunda kalır
Hiçbir şey olmamış gibi yapamaz bir Yay! Her şeyi bekle ama bir Yaydan bunu bekleme

OĞLAK
Hem eğlenilecek hem de evlenilecek insandır Oğlak! İkisini de bir arada yapabilirsin. Geçip giden şeye; “Hayat” denir… Bir Oğlağın yanında geçip giden şeye; “Yaşamak” denir. O böyle farklı algılatır her şeyi.
Bir Oğlağın canı bazen derdini birine anlatmak ve rahatlamak ister. Zorlanır ama dost canlısıdır O. Paranı kaybet ama onu kaybetme. Öyle dosttur.
Acılara inat Gülmeyi öğrenmiştir bir Oğlak

KOVA
İçi içinde saklıdır bir Kovanın. Kapalı kutu gibidir. İyice derinlere inip anlamayı gerektirir. Bir Kovanın anladığı tek dil tatlı dildir. Konuşmayı bilmiyorsan hiç bulaşma. O geri adım atmayı değil hayallerinin peşinden koşmayı sever.
Can ciğer dostları vardır Kovanın aralarında konuştukları şey hep iki kişi arasında kalır. Dışarı çıkmaz. Öyle güvenilir ve sadıktır onun dostlukları.
Sürekli çıkarının peşinde koşan insanları hayatından çıkarır ve bir kalemde siler atar.

BALIK
Bir Balık derdini sıkıntısını içinde yaşayacak, içinde yaşadıklarını kimseye hissettirmeyecek kadar güçlüdür
Onun canı bazen hiç kimseyi istemez, yalnız kalmak ister
Çok konuşmayı da sevmez O. Az konuşur, öz konuşur. Sabırlıdır fakat o son damla sabırını taşırır ve taşıranın da halli haraptır. Aptal insana ise tahmmülü yoktur. Çok hassas ve kırılgan yapısından dolayı da ilgi delisidir bir Balık. İlişkilerinde de duygusal davrandığı için naif birine ihtiyaç duyar. Eğer öyle olmadığını anlarsa da gözünün yaşına bakmaz.
Kaynak;sosyalmedyada.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol