Öğretmen Diyarı

Burçlar Nasıl Başarılı Olur?

KOÇ


Her zaman önde olmayı seven Koçlar doğuştan önder özellikleri taşırlar.  Koç burcunun güçlü olduğu bir gökyüzü konumuyla dünyaya gelen biri, tükenmeyen bir hırs ve mücadele arzusuyla doludur. Bu kişiler başkalarının emri altında çalışmaktan  hiç hoşlanmazlar. Ve bulundukları ortamda yönetici konumuna gelmek için var güçleri ile mücadele ederler. Nadir de olsa bazen bunu başaramayabilirler. O zaman da tek başlarına çalışmayı tercih etmeleri daha iyi olur.

 

BOĞA


Bu burç insanı oldukça sabırlı, kararlı ve güvenli biridir. Hayatta daima somut hedefleri vardır ve onlara ulaşmak için müthiş bir dayanıklılık inanılmaz bir sabır ve inatla çalışır. Ama aynı zamanda hayattan keyif almasını da bilir. Hoşgörülü ve iyi niyetlidir. Çalışmalarını ağırdan alsa da başladığı işleri mutlaka bitirir. Bu burcun insanı diğer bütün burçlardan daha fazla beklemesini bilir. Bazen sırf bu yüzden çok başarılı olabilir. Ani değişikliklerden, şaşırtıcı yeniliklerden hiç hoşlanmaz. Özellikle maddi konularda risklere karşı kendini korumasını bilir.

 

İKİZLER

 

İkizler burcu akıl ve düşünceyi temsil eden bir burçtur. Son derecede hızlı zihinsel aktiviteleri vardır. Her şeyi öğrenmek ister. çok meraklıdır. Bilgiyi başkalarına iletmek için toplar. Bu nedenle konuşma ve yazma faaliyetleri çok gelişmiştir. Her şeyi öğrenmek ve bunu da en kısa zamanda başkalarına aktarmak gibi bir kaygıları olduğundan bir yerde uzun süre kalıp vakit kaybetmek istemezler. Bu yüzden uzun süreli sabır gerektiren işler onlara göre değildir. Çok aceleci, heyecanlı, telaşlı biraz da huzursuz bir yapıları vardır. Ayrıca son derecede becerikli insanlardır.

 

YENGEÇ


Yengeç Burcu doğrudan duygularla ilişkilidir. İç dünyası çok zengindir. Kendi bilinçaltının derinliklerini keşfederek ihtiyacı olan güvenlik duygusunu geliştirebilir ve böylece kabuğundan sıyrılarak dünya ile olan bağlantısını kuvvetlendirir. Bunu başardığı zaman sevdiklerine de sağlıklı bir destek sunar. Yengeç burcu insanı için yuva ve aile kavramları çok önemlidir. Onları her şeyin üstünde tutar ve onlar için her türlü fedakarlığı yapar. Aslında bu durum Yengeç insanının sahiplendiği her konu için geçerlidir. Eğer kendi derinliklerinden çıkmayı ve kendi güvenliğini sağlamayı öğrenmişse sahiplendiği konu ne ise onu korumak için korkusuzca mücadele eder. Olağanüstü sezgileriyle de ne yapması gerektiğini hemen hisseder.

 

ASLAN


Aslan insanı kendini dış dünyaya ifade etmek için yaşar. Bu ifadesini yaratıcılığıyla gösterir. Yarattıkları Aslanın iç dünyasının göstergesidir. O hep sahnede olmalı ve kendini göstermelidir. Kendini ne şekilde ifade ederse etsin alkışlanma ihtiyacı duyar. Yönetmek Aslanın doğasında vardır. Alkışlanmak içinde en iyi şekilde yönetmelidir. Başarılı bir yönetici aynı zamanda iyi bir organizatördür.

 

BAŞAK

 

Başak burçları son derecede tedbirli ve mükemmeliyetçidir. Hep uzun vadeli planlar yapar. Her şeyi her hangi bir hata olmaması için en küçük ayrıntısına kadar inceler. Son derece detaycı davranır. En doğrusunu yapabilmek için sistem geliştirir. Bütün bunları başkalarına en doğru hizmeti vermek amacıyla yapar. Yaptığı çalışmalarda son derece titizdir. Onların bu ayrıntıcılığı başkalarına anlamsız gelse de çalışmalarını sürdürürler. Hizmet sektöründeki her meslek, araştırma gerektiren her konu Başak için uygundur.

 

TERAZİ


Bu insan ilişkilerinde dengeyi sağlayarak kendi içindeki uyum ve dengeyi bulur. Kendi özgürlüğünden ödün vermeden karşıtlıklar arasında uyum ve dengeyi sağlamaya çalışır. Diploması yetenekleri çok gelişmiştir. Kendi düşünce ve isteklerini ifade ederek dış dünyada barışı ve huzuru sağlar. Dış dünyada uyum ve ahengi sağladığı zaman bu durum iç dünyasına yansıyacak ve kendi içinde uyumu ve huzuru bulmasını sağlayacaktır. Dış dünyadaki uyum sadece ilişkilerde değil yaşanılan ortamlarda da sağlanmalıdır. Bu yüzden sanat, güzellik ve estetik kavramları Terazi insanı için çok önemlidir. Bu burçtan pek çok sanatçı çıkar.

 

AKREP


Oldukça güçlü ve çok yoğun derin duygulara sahip olan Akrep burcu mücadeleden asla vazgeçmez kendine zarar verdiğini bilse de vazgeçmez. Takıntılı ve tutkuludur. Kendini gizlemeyi sever. Kendine yapılanları asla unutmaz ve bir gün mutlaka intikamını alır. Sezgileri çok gelişmiştir başkalarının hissedemediği şeyleri kolaylıkla hisseder. İlgilendiği konulara çok yoğun bir şekilde konsantre olabilir. Akrep insanı başkalarının göremediklerini gördüğü için insanları çok iyi anlar ve tanır. Bu özelliğini hangi amaçla kullanacağı ise ona kalmıştır.

 

YAY


Yay burcu insanı her şeyi kendi deneyimleyerek öğrenir. Böylece kendi hayat felsefesini kendi geliştirir. Hayatın anlamını keşfedene kadar hayatı bir macera olarak algılar. O iyimser ve neşeli bir gezgindir. Daima daha uzaklara gitmeyi daha çok gelişmeyi hedefler. Özgürlüğüne son derecede düşkündür. Hayata değişik açılardan bakabilir. Yüksek idealleri olan inançlı bir insandır.

 

OĞLAK


Bir Oğlak için hedefler çok önemlidir. Bu yüzden hedefe ulaşmak için harekete geçmeden önce iyice plan yapar, şartları iyice gözden geçirir ve ondan sonra harekete geçer. Hedefine odaklandıktan sonra onu vazgeçirmek çok zordur. Disiplinli, azimli ve sabırlı bir şekilde yılmadan çalışarak yoluna devam eder. Oğlak insanı daima en iyiyi en yükseği hedefler. Bu nedenle hedefe ulaşmaya çalışırken yoluna bir çok engel çıkar ama o bu engellerden asla yılmaz. Daha çok çabalayarak engelleri alt etmeyi bilir. Bir Oğlak toplum önünde saygınlık kazanmak ve o saygınlığı kaybetmemek için çok uğraşır. Bu yüzden toplumda kabul gören ahlak kurallarının dışına çıkmaz. O tutucu bir insandır.

 

KOVA


Kova burcu insanlık adına en ideal olanı arar. Bireysel özgürlük, insanlar arasında eşitlik kardeşlik gibi kavramlar onun idealindeki yaşam biçimleridir. Daha önce kimsenin düşünemediğini düşünebilir. Herkesten daha farklı ve sıra dışıdır. İstediği değişimi başarmak için kimsenin desteğine ihtiyaç duymadan herkese meydan okuyabilir. Böylece geleneksel olanla mücadele ederek yenilikçi olur. Yenilik, yaratıcılık, dünyayı değiştiren her türlü konu onun ilgi alanı içindedir.

 

BALIK


Balık burcu kendi içinde bulunduğu gerçeklerden farklı bir gerçek olduğunu bilmektedir. Bu gerçeğe ulaşmak için de için kendini aşmalı, ego’dan ve onun sınırlarından kurtulmalıdır. Böylece hayal ettiği güzelliklerle bütünleşebilir. Hassas yapısı ve sezgiselliği karşısındaki insanı anlamasını kolaylaştırır ve onlarla kolayca empati kurabilir. Bu özelliği sayesinde karşısındaki insanla bütünleşip tek olabilir. İnsanları ruhsal açıdan son derece rahatlatabilir ve onlara ruhsal danışmanlık yapabilir.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim