Öğretmen Diyarı

Bulgur; Alman Üniversitelerinde ders olarak okutulacak!

25-30 Nisan tarihleri arasında, Almanya’nın Deidesheim kasabasında bu yıl 48. Kez düzenlenen Gastronomische Akademi Deutschland eğitim programının konularından biri de bulgurdu.


Her yıl düzenlenen eğitim akademisinde, Almanya’nın farklı üniversitelerinden, Gastronomi dalında eğitim veren, öğretim görevlilerinin katılımı ile gerçekleşen programın başlıklarından biri de” Bulgur – ein stärkehaltiges Produkt mit Zukunft” “Geleceğin güçlü ürünü bulgur”. Duru Bulgur, Tedarik Zincirinden Sor. Genel. Müdür Yardımcısı Işık DURU’nun katılımı ve sunumu ile gerçekleşen seminerde; bulgur nedir? Bulgurun sağlığa faydaları, alternatif ürünlerle kıyaslanması, bulgurla yapılan tarifler katılımcılılarla paylaşıldı. Seminer sonrasında mantarlı bulgur pilavı ve bulgur salatası yapılarak, öğretim görevlilerine tattırıldı.


Seminer sonrasında Gastronomische Akademi Deutschland tarafından gönderilen teşekkür mektubunda; bulgur konusunda çok faydalı ve eğitici seminerden dolayı Işık DURU’YA teşekkür edilirken, ileriki dönemlerde bulgurun üniversite kitaplarında yer alacağının da müjdesi verildi.

 

egitimajansi.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol