Öğretmen Diyarı

Bu Okuldaki Öğrenciler Çok Üzüntülü!...

 Bu okulun öğrencileri hem çok sevinçli hem de çok üzüntülü. Aslında bu okulda bir taraftan taşımalı eğitimden ve inşaattan yeni kurtulduğu için büyük sevinç yaşanıyor. Bir taraftan ise disiplini bozan, okula karşı ilgisiz olan bazı öğrencilerin yanlış davranışları, okula zarar vermeler, sabah geç gelme alışkanlığı, derslere karşı isteksizlik ise okuldaki birçok öğrenciyi üzmekte.        

    Yaşadıkları üzüntüyü tüm öğrencilerle paylaşmaya karar veren öğrenciler disiplin ve başarı için üç aydır yoğun çaba gösteren okul müdürü Mahmut Balcı’nın kapısını çaldılar. Okul müdüründen tam destek alan sınıf temsilcisi öğrenciler teknoloji ve tasarım dersinde yaptıkları ‘üzüntülüyüz’ yazısının yer aldığı dövizleri ellerine alarak sınıfları tek tek dolaşmaya başladılar.

Ellerindeki dövizlerle sınıfa giren öğrencileri karşısında gören öğretmenler ise bir süre şaşkınlık yaşadılar. Öğrencilerin yaptıkları etkinlikten son derece duygulandıklarını gözlemlenen okuldaki öğretmen ve idareciler bu tür çabalarla Aksoy ortaokulunun Teog sınavlarında hayli gerilerde olan okulun sıralamasının değişeceğine ve imajına da olumlu yansıyacağına inanıyor.

 

 

kamuajans.com

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol