Öğretmen Diyarı

Bu Okul\'da Neler Oluyor?

 Ankara'nın önde gelen okullarından biri olan Tevfik İleri Ortaokulunda yaşandığı iddia edilen bir olay eğitim camiasını sarstı.

Okulda yaşandığı iddia edilen olayda okul müdürünün beden eğitimi dersinden bir kaç öğrenciyi alıp müdür yardımcısının odasına aldığı ve bu odada öğrencileri darp ettiği öne sürüldü. Beden eğitimi dersinde bulunan öğrencileri iddialara göre deneme sınavına girmedikleri için müdür yardımcısının odasına çağırdığı ve burada deneme sınavına girmedikleri gerekçesiyle öğrencileri darp ettiği iddia ediliyor.

Darp edilen öğrencilerin velilerini aramaları ve öğrencilere darp raporu verilmesi üzerine ortaya çıkan bu iddiadada  ayrıyeten müdür yardımcısının darp olayını ört bas etmek için öğrencilere '' Ağlayacak ne var? Ne var bunda'' gibi ifadeler kullandığı söylendi.  Türkiye'nin başkentin'de, Ankara'nın göbeğinde yaşanan bu olay eğitimin ne halde olduğunu açıkça gözler önüne seriyor.

İmam Hatip okullarının disipline edici ve dayağı monotonlaştırdığı iddialarına adeta bir dayanak oluşturan olayı kınıyoruz. Ortaya atılan iddialar ispatlandığı takdirde yetkililerin gereğini bir an önce yapmaları gerekmektedir.

İnsanlar çocuklarını okullara gönderirken ahlak ve erdem sahibi olmalarını, bilgi sahibi olmalarını ve hayata hazır hale gelmelerini amaçlarken, ne yazık ki çocuklar kendini kontrol edemeyen yöneticilerinve eğitimcilerin ellerinde yok olup gitmektedirler.  Eğitimde ilerleme kaydedebilme açısından eğitim camiasının bu zihniyetten kurtarılması gerekmektedir. Bir İmam Hatip Okulunda yaşanan bu olay eğitim olarak ne kadar kötü bir durumda olduğumuzu açıkça öne seriyor

 

 

kamuajans.com

 

Anahtar Kelimeler:
bu okul da neler oluyor

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol