Öğretmen Diyarı

Bu Okul Çok Akıllı

ANKARA (ANKA) - "Akıllı Okul" sistemiyle tasarlanan TED Atakent Koleji, öğrencinin hem bedensel hem ruhsal gelişimini göz önünde bulunduran yapısıyla 2015-2016 eğitim öğretim yılında faaliyete geçiyor.


Anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise bölümlerinden oluşacak Okulda, eğitim için gerekli olan tüm olanaklar en yüksek standartta sunuluyor. Bin 170 öğrenciye eğitim hizmeti sunacak olan TED Atakent Kolejine 7. sınıf düzeyine kadar öğrenci alınacak. Öğrenci Giriş Sınavı'na son başvuru tarihi ise 6 Mart 2015 olarak belirlendi.


Her bölümün kendine ait kütüphane ve yemekhanesinin olacağı TED Atakent Kolejinde, çok amaçlı spor salonu, yarı olimpik kapalı yüzme havuzu, kulüp ve müzik odaları ile jimnastik alanları gibi aktivite alanları en üst düzey konfor anlayışı ile tasarlandı. Öğrencilerin doğayla bütünleşmelerini sağlayacak seramik, resim, vb. gibi aktiviteleri yapabilecekleri açık hava atölyesi ve yetiştirdiklerini gözlemleyebilecekleri meyve-sebze bahçelerinin yanında son teknolojiye sahip sınıflar ile hizmet verilecek.  Tüm TED Okullarında olduğu gibi TED Atakent Kolejinde de, Türk ve yabancı öğretmenlerle Avrupa Ortak Diller Çerçeve Programına uygun bireyselleştirilmiş dil eğitimi verilecek. Dünya çapında pek çok üniversite ve işveren tarafından kabul gören IGCSE programı akreditasyonuna sahip olacak olan Okulda, ikinci yabancı dil olarak Almanca, Fransızca ve İspanyolca öğretilecek. Öğrencilerin dünyayla rekabet edebilme noktasında ihtiyaç duydukları mesleki eğitim programlarını, 7. sınıftan 11. sınıfa kadar ilk uygulayacak olan TED Atakent Kolejinde; sosyal medya yöneticiliği, IT yöneticiliği ve yaratıcı sanat yöneticiliği gibi konularda eğitimler verilecek.

Kaynak: (ANKA)

Anahtar Kelimeler:
bu okul çok akıllı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim