Öğretmen Diyarı

Bu Öğrencilere Müjde

Dikey Geçiş Sınavı (2014-DGS) ile üniversite programlarına yerleştiği halde mezun olmayan öğrencilerin kayıt işlemleri için YÖK tarafından açıklama yapıldı.

 

Bu doğrultuda DGS ile bir yükseköğretim programını kazanmış oldukları halde kayıt süresi içinde herhangi bir nedenle kayıt yaptıramayan ancak sorumlu oldukları dersleri sonradan bütünleme, staj tamamlama, tek ders sınavı gibi uygulamalarla veren öğrenciler bu durumlarını belgelemeleri halinde 2014-2015 eğitim öğretim bahar yarıyılı başlangıcına kadar kazandıkları programlara kayıt yaptırabilecek.

 

YÖK tarafından 2014 DGS kayıt işlemlerine yönelik yapılan açıklama şu şekilde:

 

“ 2014 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile yükseköğretim programlarına yerleştirilen ancak öğretim kurumlarından tek ders, bütünleme, staj gibi nedenlerle mezuniyet işlemlerini tamamlayamadıkları için kazandıkları programa kayıt yaptıramayacak öğrencilerin, kayıt haklarının saklı kalmasın konusundaki dilekçeleri Yükseköğretim Genel Kurulu toplantısında incelendi. Ortaöğretim kurumlarından mezun olamayan öğrencilere bütünleme veya ek sınav sonucunda kayıt hakkı kazandıkları programa kayıt hakkı tanındığı da dikkate alındı. 2014 DGS kayıt tarihleri arasında yükseköğretim kurumlarından mezun olmadığı için kazandığı programa yaptıramayan ancak kayıt tarihinden sonra stajını tamamlama, bütünleme, tek ders sınavını başararak mezuniyet hakkı elde eden önlisans öğrencileri bu durumlarını belgelemeleri halinde 201-2015 eğitim öğretim bahar yarıyılı başlangıcına kadar programların kontenjanları dikkate alınmadan 2014 DGS'de kayıt hakkı kazandıkları programlara kayıt yaptırabilecek.”

 

mebpersonelleri.com

Anahtar Kelimeler:
Bu Öğrencilere Müjde

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim