Öğretmen Diyarı

Bu Müdürlerin Görevine Hemen Son verilecek.

17.06.2014 tarihli yayınlanan Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Görevlendirilme Kılavuzunun Diğer hususlar  ilgili açıklamalar kısmının  1.fıkrasında “Mevcut yöneticiler, yerlerine görevlendirilen yöneticiler göreve başlayana kadar başkaca herhangi bir işlem yapılmaksızın görevlerine aynı statüde devam edecektir” Şeklinde düzenlenmiştir.

  Böylece  13 Haziran 2014 tarihinden itibaren yöneticiler görevlendirme yönetici olarak devam ettikleri için eğer idare isterse müdürlerin  görevine EK 1 değerlendirme ( yeniden görevlendirme sonucunu ) beklemeden ,bu gün bile idare tarafından  son verebilecektir.

Görevine son verilen müdürlerin yerine geçici olarak müdür görevlendirilebilecek , görevlendirilen bu müdürler yönetmelik gereği görevlendirilecek müdürler göreve başlayana kadar görevlerine devam edecektir.

Görevine son verilen müdürler  hem kendi hem de başka okullardaki yönetici görevlendirme

basamaklarına görevde olmasalar bile müracaat edebileceklerdir.

Edindiğimiz bilgilere göre müdür ,müdür başyardımcısı ve müdür yardımcılarından  uyumsuz  olanların   ,         görevlerine en kısa süre içerisinde son verilecektir.

Kaynak: zuhalyazgan@Kamutv.tr

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol