Öğretmen Diyarı

Bu kurumda KPSS şartı yok

Bakanlar Kurulu, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda değişiklik yaptı. Yapılan değişiklikle;

 

**657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre sözleşmeli olarak istihdam edilen personele, yeni bir ücretli mazeret izin hakkı getirildi.

 

Buna göre, sözleşmeli personele; en az yüzde 70 oranında engelli ya da süreğen hastalığı olan çocuğunun (çocuğun evli olması durumunda eşinin de en az yüzde 70 oranında engelli olması kaydıyla) hastalanması halinde hastalık raporuna dayalı olarak ana veya babadan sadece biri tarafından kullanılması kaydıyla bir yıl içinde toptan veya bölümler halinde on güne kadar ücretli mazeret izni verilecek.

 

**Emniyet Genel Müdürlüğünde istihdam edilmek üzere alınacak tam zamanlı avukat unvanlı sözleşmeli personel pozisyonları için sınav şartı aranmayacak. Bu şekilde personel istihdam edilmesine ilişkin usul ve esaslar İçişleri Bakanlığı tarafından belirlenecek.

Bugün yürürlüğe giren değişiklik

 

SÖZLEŞMELİ PERSONEL ÇALIŞTIRILMASINA İLİŞKİN ESASLARDA DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR ESASLAR

 

MADDE 1 – (1) 6/6/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların 9 uncu maddesinin sonuna aşağıdaki fıkra eklenmiştir.

 

“Sözleşmeli personele; en az yüzde 70 oranında engelli ya da süreğen hastalığı olan çocuğunun (çocuğun evli olması durumunda eşinin de en az yüzde 70 oranında engelli olması kaydıyla) hastalanması halinde hastalık raporuna dayalı olarak ana veya babadan sadece biri tarafından kullanılması kaydıyla bir yıl içinde toptan veya bölümler halinde on güne kadar ücretli mazeret izni verilir.”

 

MADDE 2 – (1) Aynı Esasların ek 2 nci maddesinin sonuna aşağıdaki fıkra eklenmiştir.

 

“Emniyet Genel Müdürlüğünde bu Esaslar kapsamında istihdam edilmek üzere alınacak tam zamanlı avukat unvanlı sözleşmeli personel pozisyonları için sınav şartı aranmaz. Bu pozisyonlara, İçişleri Bakanlığı tarafından belirlenecek usul ve esaslara göre atama yapılır.”

 

MADDE 3 – (1) Bu Esaslar yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

 

MADDE 4 – (1) Bu Esasları Bakanlar Kurulu yürütür.

 

http://memuruz.net/

Anahtar Kelimeler:
Bu Kurumda KPSS şartı Yok

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim