Öğretmen Diyarı

Bu il\'de  Okullar Vali\'nin Keyfini Bekliyor !

Gaziantep ilinde yer değişikliği bekleyen okul müdürlerimizin sitemize gönderdiği şikayet mailleri ve yorumlarının yanı sıra sendika yetkilileride bu duruma tepki veriyor.              Gaziantep Valisinin daha önce de puanla müdürlük atamalarını geçiktirdiği ve imzalamamak için uzun süre direnmesine rağmen sendikanın girişimleri ile kerhen bu atamaları imzaladığı biliniyor .         

Gaziantep Valisi Sayın ATA'nın yönetici görevlendirmelerinde kriz yaratmasının perde arkasında ne yatıyor ? Asıl sorulması ve sorgulanması gereken konu budur . Eğitimbirsen yetkililerinden aldığımız bilgiye göre Vali Bey'in ve Vali yardımcısı doktor Adil Nas'ın bu görevlendirmeleri imzalamama nedeni nedir ? Ayrıca Milli Eğitimle mahkemelik olan ve MEB aleyhine 50 bin Tltazminat davası açan doktor Adil Nas'ın Milli Eğitimden sorumlu yapılmasının ardında yatan nedeni Vali Bey açıklamalıdır.                

Sonuç olarak ; Gaziantep ilinde okullar müdürsüz kalmıştır . Eğitim kapsa doğru sürüklemmektedir . Yıllardır Gaziantep ilinin tüm istatistiklerde eğitimde son sıralarda bulunmasına kafa yormayan Vali Bey ve İl Milli Eğitim Müdürünün müdür atamalarını bile beceremediği ve G. Antep'de dalga konusu olduğu dilden dile dolaşmaktadır. Kısaca G. Antep'de öğrenciler okullarında idareci görmek için Vali Bey ve İl müdürünün keyfini beklemektedir . 

Vali Bey okul müdürlüğüne bu kadar heves ediyorsa , koltuğu bırakıp okul müdürlüğü yapsın .

Kaynak: Mebpersonel

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol