Öğretmen Diyarı

Bu İlçede Tüm Servis Araçlarına Geri Görüş Kamerası Takılıyor

Bu İlçede Tüm Servis Araçlarına Geri Görüş Kamerası Takılıyor

 

En son İstanbul Zeytinburnun’da bir öğrenci servisinin, bir başka servisten inip, evine yönelen öğrenciyi, manevra yaparken ezmesi ve hayatını yitirmesiyle tam bir dram yaşanmıştı. Benzer olaylar farklı zamanlarda farklı yerlerde onlarca kez yaşanmıştı.

 

Öğrencilerimizin kendi okula gittikleri aracın dikkatsizliği nedeniyle, ölüm aracı olması Bakırköy ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nü harekete geçirdi. Bakırköy ilçesi “Temiz ve Güvenli Okul” sloganıyla, güvenliğe dönük ilk adımı atarak, tüm okullara, okul servis araçlarının geri görüş kamerası takmalarının teşvik edilmesini istedi. Konu servisçiler odası tarafından da takdirle karşılandı. Bu yılsonuna kadar tüm servis araçlarının geri görüş kamerası takması beklenmekte. Şimdiden birçok araç geri görüş kamerası taktırdı bile.

 

Yine, “Temiz ve Güvenli Okul” başlığı altında tüm okullarda olası adi kazalara karşı ise risk analizleri yaptırılarak, ihmale dayalı, küçük-büyük tüm kazaların önüne geçilmeye çalışılıyor.

 

Bakırköy İlçe Milli Eğitimin bu çalışmalarını günün şartlarına göre “Temiz ve Güvenli Okul” başlığının altı doldurularak devam edeceği söylenmektedir.

 

gazetekamu.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol