Öğretmen Diyarı

Bu iddia doğruysa MEB'de Çok Tartışılır

Bir haber sitesinin iddiasına göre İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne...

İstanbul İl Müdürü Ömer YAHŞİ Oluyor. 


Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü oluyor. Kadıköy ilçesine ilçe müdürü olarak atanan Ömer Yahşi'nin seçimlerden sonra , Eğitim Bir-sen Başkanı olan arkadaşı ve dostu Ali Yalçın'ın desteğini alarak İstanbul İl Müdürlüğü için düğmeye basacağı konuşuluyor.


İstanbul il müdürü Muammer Yıldız'ın da MEB'de genel müdür olacağı konuşuluyor.


İstanbul il müdürlüğü'ne ise seçim sonrasında Türgev'den Bilal Erdoğan'ın desteğini aldığını her ortamda dile getiren , Eğitim Bir sen genel başkanının da desteklediğini konuşan, Bakan Nabi Avcı Beyin de bu atamaya yeşil ışık yakacağı konuşulan Ömer Yahşi'nin, son olarak Milli Eğitim Müsteşarından söz aldığı konuşuluyor.


İstanbul'un ilçe müdürü atamalarında da Ömer Yahşi'den veto yiyen ilçe müdürlerinin ve il müdür yardımcılarının da atamasının yapılmadığı, bunun sebebinin ise il müdürü olacak Ömer Bey'e çalışma arkadaşlarını Bakan Nabi Bey'in seçme şansı tanıdığı olarak konuşuluyor.


İstanbul , İzmir , Ankara il müdürlerinin seçimden sonra değişeceği , bu 3 il içinde adayların belli olduğu Meb camiasında yüksek sesle konuşulmaya başlandı.


Kaynak: Memurhaberi

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim