Öğretmen Diyarı

Bu Hafta Okullarda Okuma Bayramı Heyecanı Yaşanacak
Her sene okula yeni başlayan birinci sınıf öğrencilerinin okumayı öğrenmesi ile birlikte derlenen okuma bayramı heyecanı ilkokullarda yaşanmaya devam ediyor. Karne heyecanının doruğa çıktığı , öğrencilerdeki zayıf getirme kaygısı ve takdir teşekkür alma sevincinin yaşandığı bu son haftada, bu sene okula merhaba diyen birinci sınıf öğrencilerinde bambaşka bir heyecan hakim. Okuma, yazmayı yeni öğrenen mini mini birler okulun son haftasını yine geleneksel olarak düzenlenen "okuma Bayramı şenlikleri" ile geçirecekler. Birinci sınıfların heyecan dolu bu haftasında bir çok öğretmen ve öğrenci oldukça mutlu ve bu günü sabırsızlıkla beklemekteler.

 

AİLELER HEYECANLI

 

Aileler de çocuklarının okuma-yazma öğrenmiş olmalarını büyük bir heyecanla karşılıyorlar. Bu şenlikler kapsamında çeşitli etkinliklerle sahneye çıkacak olan çocuklar, bu sahne deneyimleriyle de ailelerine ayrıca bir heyecan yaşatacaklar. Aileler çocuklarının ilk okuma anına şahitlik ederek onların birazcık da olsun büyükmüş olmalarını görecek ve eğitimde ilk aşamayı başarı ile tamamlamış olmalarının vermiş olduğu mutlulukla kaplanacak. Oldukça yoğun geçecek olan bu haftada hem öğretmenler, hem de aileler oldukça heyecanlı bir şekilde bu hafta düzenlenecek olan etkinlikleri beklemekteler. 

 

Okullarda düzenlenecek olan şenlik ve organizasyonlarla birlikte devam olacak etkinlik kapsamında sahneye çıkacak olan öğrenciler, ilk kez okumayı öğrenmiş olmanın mutluluğu ile bu başarısını sergileyecekler. Eğitim kariyerinde ilk adımı böylece atacak olan miniklerde bu hafta için oldukça heyecanlı ve mutlu bir şekilde beklerken, son hazırlıkları tamamlamak için uğraşıyorlar. Bir çok okulda düzenlenecek olan bu etkinlikler için hazırlıklar devam ederken, öğrenci, öğretmen ve veliler bu hafta için oldukça heyecanlı. 

 

ESNAFINDA YÜZÜ GÜLDÜ 

 

Bu hafta sonunu erkek çocuklar için takım elbise, kız çocukları için peri kıyafeti arayışı ile geçiren veliler, esnafında yüzünü güldürdü. Tabi ki bunun ayakkabısı, çorabı, takısı derken, alış veriş merkezlerinde bir de okuma bayramı alışverişleri yoğunlaştı.  Bir çok esnaf özellikle minikler için tasarlanmış olan kıyafetlerin yok sattığını belirterek, bu haftalarda işlerinin oldukça iyi olduğunu belirttiler. 
 
mebmedya.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol