Öğretmen Diyarı

Bu Eğitimciler Alkışlanır

Bu yıl ilk kez gerçekleştirilecek olan Orta Öğretime Geçiş Sınavı İl genelinde 428 okulda yapılacak olup toplam 5228 öğretmen ise gözetmen olarak görev alacak. Sınavda 8'nci sınıfta eğitim öğretim gören öğrencilere Türkçe, Matematik, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Fen ve Teknoloji, İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ve Yabancı Dil derslerinden sorular sorulacak.

İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci sınav evrakların dağıtımı yapıldığı İl Milli Eğitim Müdürlüğü Deposuna sabah 05:00 de gelerek yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Tüm İl Milli Eğitim Şube Müdürlerinin de hazır bulunduğu depoda sınav evrakların dağıtımı sorunsuz bir şekilde yapıldı.

Karaali Haşim Açanal Ortaokulu Müdürü Sinan Çelik ve Şanlıurfa Lisesi Müdür yardımcısı Cengiz Beyaz  ve Ahmet öztürk Sınav evraklarını alarak Karaali Köyüne,Öğrencilerine bir an önce ulaşmak için yola çıktılar. 

Okul Müdürlerine tek tek başarılar dileyerek okullarına uğurlayan İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci burada yaptığı açıklamada “Bu yıl ilk kez gerçekleştirilecek olan Orta Öğretime Geçiş Sınavında İlimiz genelinde toplam 44 560 öğrenci katılacak. Bu rakam birçok ilin toplam öğrenci nüfusundan fazla. Yapılacak olan sınavın sorunsuz bir şekilde yapılması için tüm tedbirlerimizi aldık. Sabah 05:00 den itibaren okul müdürlerimize sınav kutularını dağıtımı yaptık. Ben 28-29 Kasım tarihlerinde Ortaöğretime Geçiş yazılı Sınav'ına giren tüm İdareci, Öğretmen ve öğrencilerimize buradan başarılar diliyorum dedi.

Kaynak: http://www.urfadanhaber.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim