Öğretmen Diyarı

Bu Branş Öğretmenlerinin Ataması Artacak

Milli Eğitim Bakanlığı, okul dönüşümleri çalışmalarına hızla devam ediyor. MEB'in okul dönüşümleri çalışmalarıyla birlikte okullarda yabancı dil öğretmenlerine olan ihtiyaç arttı ve buna bağlı olarak yabancı dil öğretmen atamaları artış gösterecek gibi görünüyor.

Milli Eğitim Bakanlığı, okul dönüşümleri çalışmalarına halen devam ediyor. Okul dönüşümlerinin devam etmesi 2014-2015 eğitim ve öğretim yılında yabancı dil öğretmenlerine olan talep daha da artmaktadır.  

 

Ağustos ayında yapılacak öğretmen atamalarında öncelikle ingizlizce öğretmenleri atamaları sonrasında ise tüm yabancı dil öğretmen atamaları artacak gibi görünüyor. 

 

Güncellemelerin ardından il içi atamalar ve özür durumu atamaları sırasında yüksek ihtimalle yabancı dil öğretmenlerine kadro açığı doğacak.

Genel liseler Anadolu liselerine dönüştürüldü ve bu çalışmalarla branş derslerinden bir çoğunun ders saati arttırıldı bunlardan birisi de yabancı dil oldu. Bu nedenle yabancı dil öğretmenlerine 2014-2015 eğitim ve öğretim yılında duyulan ihtiyaç daha da arttı. Normal liselerde 3 saat yabancı dil dersi veren öğretmenler dönüşüm çalışmaları akabinde Anadolu Liselerinde artık 6 saat yabancı dil dersi verecekler. Kaynak: egitimrehber.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim