Öğretmen Diyarı

Böyle Milli Eğitim Müdürleri de Var (!)

Bilindiği gibi vatandaşlarımız ve memurlarımız, bürokratlara daha da ötesi amiri durumunda bulunan yöneticilerine ulaşma zorluğu çekmek bir yana çoğu zaman ulaşamamaktadırlar. Kendi tecrübelerimizle de sabittir ki bürokratlarımıza ve yöneticilerimize ulaşmanın yolu sekreter engelleriyle doludur. Bunun tersi örneklerde yok değildir. Yazımızda bu örnek kişilerden birine teşekkür ediyor, bu bürokratımızın diğer bürokratlara da örnek olmasını diliyoruz.

 
Samsun İli Kavak ilçesine görevlendirilen İlçe Milli Eğitim Müdürü Köksal KIR makamına oturmadan okul ziyaretlerine başlamış, ziyaret ettiği okullarda öğretmenler odasına geçerek eğitimcilerimizle görüşmeler yapmıştır. İlçe Milli Eğitim Müdürü Köksal KIR; öğretmen arkadaşlarımızla yaptığı sohbette, “her şeyden önce bizler eğitimciyiz aramızda saygı ve sevgi çerçevesinde diyaloglar geliştireceğiz. Beni bir amirden ziyade abiniz, arkadaşınız olarak görün. Amacımız öğretmen-öğrenci-veli işbirliğini geliştirerek çocuklarımızı ülkemizin aydınlık geleceği için daha iyi yetiştirmektir.  Buda ancak kurduğumuz iyi ilişkiler sayesinde gelişecektir. Sadece eğitimle ilgili değil her türlü sıkıntınızı ve sorununuzu bana ulaştırın, elimden geldiğince sizlere yardımcı olacağıma emin olabilirsiniz. Bana 7/24 cep telefonumdan ulaşabilirsiniz” şeklinde yaptığı sohbet arası konuşmalar öğretmen arkadaşlarımız tarafından takdir ve sevgiyle karşılanmıştır.
 
Bu tür bürokratların artması tek temennimizdir. Öğretmenlerimize bu şekilde yaklaşan müdürlerle eğitimin çıtasının yükseleceği kesindir. Görünen o ki Milli Eğitim Bakanlığı; Milli Eğitim Müdürlüğü kadrolarına atama yaparken sosyal yönü kuvvetli, iletişime açık kişileri seçmektedir. Bu uygulamasının çok yerinde olduğunu belirterek Milli Eğitim Bakanlığına hassasiyetinden dolayı kamuoyu adına teşekkür ediyoruz.
 
 
Diğer bürokratlara örnek olması dileğiyle…
Kaynak: www.mebpersonel.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol