Öğretmen Diyarı

Böyle mezun görülmedi!

​Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi mezuniyet töreninde okuduğu Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölümü’nün tek mezunu olan Gökhan Özcan, bin 200 mezun veren fakültede birinci oldu. Fakülte birincisi Gökhan Özcan, “Enerji Sistemleri Mühendisliği mezunuyum. Üniversitemi 3 yılda bitirdim. Daha önce Marmara Üniversitesi Elektrik Öğretmenliği okudum. İlk kayıt sırasında biraz şüphelerim vardı. İlk öğrencisi ben olacaktım fakültenin. Bu yüzden kayıt yaptırma konusunda biraz tereddütlerim vardı. Daha sonra hocalarımla görüştüğüm zaman kayıt yaptırmam gerektiğini söylediler” dedi.

Eğitimde ailesinden büyük destek gördüğünü ifade eden Özcan, “Üniversiteye başladığımda gayet güzel bir ortam vardı hocalarımla ilgili. Kendilerine tekrar teşekkür ediyorum buradan. Ailemin büyük desteği oldu bana. Sonuçta ikinci üniversite olduğu için aile desteği önemliydi. Onlara da çok teşekkür ediyorum desteklerinden dolayı. Okulumla ilgilendim, iş hayatına son verdim. Sadece derslerle ilgilendim ve 3 yılda okulu bitirdim” diye konuştu.

 

Özcan, başarısında deneyiminin de etkili olduğunu belirterek, "Fakülte birincisi oldum. Gerçekten de özveri ile çalışmam gerekiyordu. Bunu da başardığıma inanıyorum. Buradan bütün hocalarıma teşekkür ediyorum. Emekleri çok üzerimde. Gerçekten de güzel bir bölüm. Gençlik hayatı boyunca sosyalleşmek önemlidir ama dersleri de ihmal etmemek gerekir. Bunun bilincinde olan insan başarılı olur” dedi.

 

İHA

Anahtar Kelimeler:
Böyle Mezun Görülmedi!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol