Öğretmen Diyarı

Bornova Koleji Dünya 3.sü

İZMİR  -  ABD’nin Houston eyaletinde düzenlenen ve dünyanın en prestijli projelerinin yarıştığı I SWEEEP 2014’te Bornova Koleji Kimya alanında iki dalda dünya 3.’sü oldu. 86 ülkeden 385 projenin sergilenmeye hak kazandığı yarışmada Bornova Kolejli öğrenciler Çevre ve Enerji dallarında hazırladıkları projelerle bilimdeki başarılarına bir yenisini daha eklemiş oldu.

 

28 Nisan-4 Mayıs tarihleri arasında ABD’nin Teksas-Houston eyaletinde düzenlenen yarışmaya 86 ülkeden 385 proje finalist olarak katıldı. Yarışmaya Kimya Öğretmeni Resmiye Gafuroğlu’nun danışmanlığında Çevre dalında katılan 11. sınıf öğrencisi Mehmet Can Gök’ün “Çevre Dostu Yangın Söndürücü” projesi ile Enerji dalında katılan 11. Sınıf öğrencileri Serkan Kutludağ ve Ezgi Yavuz’un hazırladıkları “Yakıt Pili” projeleri ödüle layık bulundu.

 

Öğrencilerinin aldıkları başarıyla ülkemizi dünyada en iyi şekilde temsil ettiklerini belirten Kimya Öğretmeni Resmiye Gafuroğlu “Öğrencilerim büyük bir özveri ile bu yarışmaya hazırlanarak hak ettikleri dereceyi aldılar. Başarımız sayesinde bayrağımızı onurla temsil ettik. Öğrencilerimizi ve emeği geçen herkesi tebrik ediyorum” diye konuştu.

 

Bornova Koleji Kurucu Temsilcisi Bülent Aydoğdu ise başarının uzun süren bir çalışmanın sonucu olduğunu söyledi ve “Bu okulda başarılı olmak tesadüf değildir” dedi.

Anahtar Kelimeler:
bornova koleji dünya

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol