Öğretmen Diyarı

Bodrum\'a Olaylı Milli Eğitim Müdürü

Bodrum Milli Eğitim Müdürlüğüne Mustafa Özcan'dan boşalan koltuğuna hakkında birçok soruşturması bulunan ve soruşturmalar ile başka ilçeler gönderilen olaylı Hakan KIILIÇ getirildi.Bodrum Eski MEM müdürü Mustafa ÖZCAN'ın da adını birçok yolsuzluk soruşturmasında anılması ve birçok öğretmen ve eğitim çalışanına haksız yere ceza ile ilçeden gönderilmesi ile Hıncal ULUÇ'un bile haberine konu olması ile Bodrum Milli eğitim müdürlüğü bir türlü eğitim konusunda kendine gelememişti. Mustafa ÖZCAN'nın Ankara Gölbaşı belediye yardımcısı olması ile koltuğu boş kalmıştı.Bodrum halkı ve eğitim çalışanları yerine çalışan ve eğitimde çıtayı yükseltecek en önemlisi adını soruşturmalar ile duyurmayacak bir milli eğitim müdürü beklerken,yeni atanan milli eğitim müdürü Hakan KILIÇ ismi Bodrum da büyük tepkilere neden oldu.

 

 

Bodrum'un yeni Milli eğitim müdürü Hakan KILIÇ Köyceğiz halk eğitim müdürü iken hakkında birçok şikayet gelmesi ile soruşturma geçirmiş ve sonucunda bodruma gönderilmişti.Bodruma okul müdürü iken de hakkında birçok şikayet gelmiş ve soruşturmalar sonucunda yine Muğla'nın Milas ilçesine Akyol köyüne birleştirilmiş sınıf öğretmeni olarak gönderilmişti.Hakkında birçok soruşturma açılıp her defasında başka ilçelere gönderilen bir ismin tekrar soruşturma geçirdiği ilçe olan Bodruma Milli Eğitim Müdürü olarak atanması akıllarda büyük bir soru işareti oluşmasına sebebiyet verdi.

 

 

MEB Öğretmenlerinin Atama Ve Yer Değiştirme  Yönetmeliği 40. Maddenin 3. Fıkranın b bendinde “Haklarında yapılan soruşturma sonucunda görev yerinin değiştirilmesi uygun görülenlerin, İl içinde ilçe dışına görev yeri değiştirilenler daha önce görev yaptıkları ilçeye; aradan üç yıl geçmedikçe özür durumu da dâhil olmak üzere (2)yer değiştirme isteğinde bulunamazlar” denilmesine rağmen hakkında soruşturmalar sonucunda il içinde başka ilçelere gönderilen bir kişinin adeta ödüllendirilircesine İlçe milli eğitim müdürü olması hem yönetmeliklere ters düşer hem de etik kurallarına ters düşer.

 

 

Bodrum İlçesindeki tüm sendikalar bu atamaya,hakkındaki soruşturmaların sonucunda görev yeri değiştirilmesinden ötürü karşı çıkmaktadırlar.İlçenin diğer okul müdürleri ise atanan yeni MEM müdürü ile beraber çalışmak istemediklerini dile getiriyorlar.

 

 

Bodrum Milli eğitim müdürlüğüne atanan Hakan KILIÇ isminin soruşturma sonucu görev yerlerinin değiştirilmesinin gözden kaçırıldığı ve hakkındaki şikayetlerin ise unutulduğu düşünülmektedir.Bodrumlu eğitimciler bu atamayı tekrardan gözden geçirilmesini istiyorlar.

 

 

www.mebgündem.com

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol