Öğretmen Diyarı

Bizim Okul Dizisine Milli Eğitim Ayarı

Yayınlandığı günden beri eğitim camiası tarafından kınanan Bizim Okul dizisinde bir takım değişiklikler yapılacak.

Atv'de yayınlandığı günden beri eğitim camiası tarafından kınanan ve RTÜK'e çok sayıda şikayet edilen Bizim Okul dizisinde bir takım değişiklikler yapılacak.

İstanbul İl Milli Eğiim Müdürü Muammer Yıldız dizinin yapımcısı usta yönetmen Türker İnanoğlu'yla görüştüğünü ve onunda bu durumdan rahatsızlık duyduğunu ve dizide bazı düzelemelerin yapılacağını twitter hesabından duyurdu.

Muammer Yıldız'ın attığı twitler ise şöyle:

Bizim Okul dizisin yapımcısı usta yönetmen Türker İnanoğluyla görüştüm. Diziyle ilgili yapılan eleştirilerden müteessir olmuş. Diziye yapılan eleştitileri öemsediğini ve konsepte değişiklikler yapacağını söyledi.iyi örneklerlerden hareketle bir dizi bekliyoruz.

ŞİKAYET REKORU KIRMIŞTI

Televizyonların yeni dizisi 'Bizim Okul' RTÜK'e bugüne kadarki en fazla şikayet edilen dizi oldu. İnternetten organize olan öğretmenler, kurumu bir gecede şikayet yağmuruna tuttu.

RTÜK 'e 2-4 Şubat tarihlerinde 2 bin 13 şikâyet ulaştı. Zeki Alasya ve Cem Davran gibi ünlü isimlerin yer aldığı "Bizim Okul" dizisinin yayınlandığı gün bin 689 adet, yani o günkü şikâyetlerin yüzde 94'ü oranında şikâyet geldi.

Dizinin seyirciyi rahatsız etme nedenleri arasında ilk sırada "kişilik haklarını ihlal ve iftira ile hakaret", ikinci sırada "çocuk ve gençlerin olumsuz etkilenmesi", üçüncü sırada ise "eğitime aykırı, zararlı yayın" yer aldı.

Bir gecede "Dizi yayından kaldırılsın" diyenlerin sayısı ise 858. Pis Yedili dizisine de 2 gün içinde 37 şikâyet geldi.


haberler.com


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol