Öğretmen Diyarı

Bir Okul Müdürü daha Mahkemeyi Kazandı

Görevinde başarısız olduğu gerekçesi ile Denizli Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından görev süresini 4 yıl uzatmasına izin verilmeyen okul müdürü Sacit Öztepe, açtığı davayı kazandı. Denizli İdare Mahkemesi dava süresince Öztepe'nin hangi değerlendirmeye göre başarısız olarak belirlendiğinin açıklanmadığı kanaatine vararak, işlemi iptal etti.


Pamukkale'de Hacı Serpil Kabaklıoğlu Ortaokulu'nda 4 senedir Müdürlük görevini yürüten Sacit Öztepe, Şubat ayında bu görevin 4 sene uzatılmasını talep etti. Ancak Milli Eğitim Müdürlüğü görev süresini uzatma talebi formunda 75 puanın altında değerlendirme yaparak müdürü başarısız olarak nitelendirdi ve görevini uzatmadı.


Müdür Sacit Öztepe'nin görev süresi uzatılmazken bir ay sonra Ahmet Nuri Özsoy Ortaokulu'na aynı görev ile atandı. Durumu kabullenmeyen Öztepe, avukatı aracılığıyla dava açtı. Açılan davada dosyaya sunulan belgelerden biri olan form yeniden incelendiğinde başarısızlığın somut belge ve bilgiye dayandırılmadığı kanaatine varılarak, dava konusu işlem iptal edildi.


Müdürün avukatı Tevfik Akkılıç yaptığı açıklamada, işlemin hukuka aykırı olduğunu, bunu da açtıkları dava ile kanıtladıklarını söyledi.

 

Kaynak: sendikahaberleri.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim