Öğretmen Diyarı

Bir öğretmenin çabası İle 16 köy okuluna kütüphane kuruldu
 BİTLİS-Alev Sungur öğretmenimiz kütüphane kurmakla da yetinmeyerek öğrencilerini uçak ile yolculuk ettirerek İstanbul gezisine götürdü. Öğrencilerin uçak gezisi bir yana hayatlarında hiç uçak görmediği ifade edildi.

Mollafadıl Köyü İlkokulu sınıf öğretmeni Alev Turgut tarafından tamamen kendi imkanları ile yürütülen bu projeler sayesinde çocukların hayallerini gerçeğe dönüşüyor.

GÖREVLENDİRME İSTEMEDİ

Sınıf öğretmeni Alev Turgut'un görev yaptığı köyde son 24 yılda bayan öğretmen çalışmadığı ifade edildi. İlçe merkezinde görevlendirilmesi yapılmak istenen öğretmen Sungur ,bunu kabul etmeyerek köyde çalışmak istedi. “Çocuklar Kitap Okusun” çalışmasını kampanyaya dönüştürerek sosyal medya üzerinden yürütülen proje kapsamında 8 bin 500 kitap toplandı ve ihtiyaç sahibi 16 köy okuluna kütüphane kuruldu.

"ÇOCUKLAR ÜŞÜMESİN"

Sınıf öğretmeni Alev Sungur, “Çocuklar Kitap Okusun” kampanyasının yanında “Çocuklar Üşümesin” kampanyasını da faaliyete geçirdi. Sungur Adilcevaz´da 12 köy okulu, Bitlis'in diğer ilçesi Hizan´da ise 5 köy okuluna olmak üzere toplamda 700 öğrenciye kıyafet, kışlık mont, bot, atkı, bere ve çorap ihtiyaçlarını karşıladı. Öğretmenimizin görev yaptığı köydeki öğrenciler köyün dışına dahi çıkmamışken Alev öğretmenleri sayesinde İstanbul’da müze ve saray gezisine katıldılar.

“Vatanımızı Tanıyalım” çalışması ile bütün öğrencilerini 23 Nisan’da uçağa bindirerek İstanbul gezisine götürdü.;

53 YILLIK SOBANIN YERİNE KALORİFER

“Okul Bizim Yuvamız” projesi ile 53 yıllık sobalı köy okuluna kalorifer sistemi yaptırıldı. Okulun zeminine parke ile kaplatan Alev öğretmen çocuklar ile birlikte kapıda ayakkabılarını çıkarıyor ve içeri öyle giriyor. Müdür odası olarak geçen idari odayı hobi odasına çeviren sınıf öğretmenimiz hobi odasında çocuklara satranç oynatıyor, Film izlettiriyor.

"KÖY OKULLARI KARDEŞTİR" PROJESİ

Sınıf Öğretmeni Alev Hanım, “Köy Okulları Kardeştir” projesi ile Sivas, Adıyaman, Mardin ve Diyarbakır´da toplamda 5 köy okuluna kırtasiye malzemesi ve hikâye kitapları gönderdi.

Alev Öğretmenimizin bu çalışmaları, gerçekleştirdiği bu projeler 8 Mart 2016 tarihinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından çekmiş olan "Hayat Veren Kadınlar" isimli kısa filmde de yer aldı.

YETİŞKİNLERE OKUMA YAZMA KURSU

Alev öğretmenimiz bu kadar proje ve çalışmalarından artan zamanlarda eğitim çağı dışına çıkmış aynı zamanda okuma yazma bilmeyen kişilere de okuma yazma öğretiyor.

Başarılarından ve çalışmalarından dolayı Alev öğretmenimizi kutlayarak tebrik ederiz.

Ekleyen: ARİF MUZAFFER KUL

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim