Öğretmen Diyarı

Bir Kariyer Meslekte Daha, KPSS Şartı Kaldırıldı !

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı uzman yardımcılarına yapılacak alımlar hakkında Resmi Gazete'de bir yönetmelik yayımlanarak büyük bir değişiklik yapıldı. Yayımlanan yönetmelik kapsamında YTB uzman yardımcısı alımlarında KPSS kaldırıldı. Konu ile ilgili olarak kurum personel alırken kendi yönetmeliğini çıkaracak ve nasıl bir usulle sınav yapacağını kendisi belirleyecek.

Konu ile ilgili olarak yayımlanan yönetmeliği "Kamu Personeli Alımına İlişkin Sınav Yönetmeliği Değişti" başlıklı haberimizde bulabilirsiniz. 

KPSS ŞARTI KALDIRILDI

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı uzman yardımcısı alımlarında KPSS şartının kaldırılmasına ilişkin yönetmeliği ilgili bölümü ise şöyle oldu;


 
"18/3/2002 tarihli ve 2002/3975 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmeliğin 3 üncü maddesinin birinci fıkrasına "aday konsolosluk ve ihtisas memurları" ibaresinden sonra gelmek üzere "Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar uzman yardımcıları" ibaresi eklenmiştir."

Bu kapsamda Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı uzman yardımcısı alımında KPSS şartı aranmayacak.

Kamupersoneli.net - ANKARA

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim