Öğretmen Diyarı

Bir Defaya Mahsus Sözleşmeli Öğretmenlik
15 Temmuz darbe girişimi sonrasında birçok kamu kurum ve kuruluşlarında yapılan soruşturmalar ile çok sayıda kişi görevden uzaklaştırma ve ihraç cezasına çarptırıldı. Yapılan bu düzenlemeler sonucunda çok sayıda personel açığı oluştu. Bunlardan biri de Milli Eğitim Bakanlığı. Bakanlık bünyesinde çok sayıda öğretmen ve personel açığa alındı. Yapılan açıklama ile 2016-2017 eğitim öğretim yılında birçok yeni öğretmen ataması gerçekleştiriliyor. Bunun yanı sıra dershaneler ve özel etüt merkezlerinde çalışan öğretmenler için de sınavsız sözleşmeli öğretmenlik kapısı açılıyor.

En Az 6 Yıl Çalışmış Olmalı

Bakanlık tarafından yapılan açıklamaya göre sözleşmeli öğretmenlik için başvuracak adaylarda aranan ilk özellik 1 Ocak 2014 itibariyle 6 yılını dershane ve etüt merkezlerinde çalışarak doldurmuş olmak koşulu yer alıyor. 657 sayılı kanunun 48’inci maddesinde yer alan özelliklere uygun kişiler kalkınmayı esas alan bölgelere sözleşmeli öğretmen olarak atanabilecekler.
Sözlü Sınav
 
KPSS şartı aranmayan öğretmen adayları için yapılacak olan elemeler de öğretmenler bir kurul tarafından sözlü sınava girecekler ve alan bilgileri bu sayede öğrenilmiş olacak. Kapatılan özel öğrenci yurtları ve özel okullar ise listeden çıkarıldı. Bir defaya mahsus olarak yapılacak bu yerleştirme de birçok öğretmen adayı tarafından ilgiyle takip ediliyor. 1 Ocak 2014 itibariyle 6 yılını doldurmuş olan öğretmenler başvuru da bulunabilir. Eğer ki koşullar uygun olursa sözleşmeli öğretmenlik kapıları açılıyor. 

kamusalhaberler.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim