Öğretmen Diyarı

Bir Dava da Sınav Ücretinin İptali İçin

Diyanet-Sen'den 22 Şubat 2015 tarihinde yapılacak olan Diyanet İşleri Başkanlığı Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı (2015-DİB-MBSTS)'na girecek olan din görevlilerinden istenen sınav ücretinin iptali için dava...

Danıştay 8. Dairesi'ne 2014/11873 Esas numarası ile açılan davada, ÖSYM tarafından “2015 Diyanet İşleri Başkanlığı Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavına (MBSTS) gireceklerden sınav ücreti olarak istenen 80,00-TL ibaresinin davalı idarenin savunması alınmadan öncelikle yürütmesinin durdurulması, bilahare iptali ve yargılamanın 2577 sayılı Kanun'un 20/B maddesine göre yapılması talebinde bulunuldu.

 

22 Şubat 2015 tarihinde yapılacak olan Diyanet İşleri Başkanlığı Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı'na girmek isteyenlerden geçen yıla göre yüzde yüze yakın zamla istenen 80 TL din görevlilerinden ve din görevlisi adaylarından büyük tepki aldı. Her zaman din görevlilerinin ve üyelerinin yanında olan, haklarını her platformda savunan Diyanet-Sen bu kabul edilemez duruma sessiz kalmadı. Gerek kurum, gerekse YÖK yetkilileri ile görüşen Diyanet-Sen konuyu yargıya taşıdı.

 

Konuyla ilgili hukuki girişimleri başlatan Diyanet-Sen din görevlilerinin mağdur olmaması için gerekli her türlü çabayı ortaya koymaktadır. Masa başında görüşme ve istişare ile yapılabilecekdurumları konuşarak, konuşmayla sonuç alınamayan durumlarda hukuki yönden haklarımızı aramaya devam etmektedir. Din görevlileri ve Diyanet-Sen büyük ve güçlü bir ailedir. Üyelerimizi mağdur edecek bu tür sıkıntılar hepimizin sıkıntısıdır ve çözüm odaklı çalışmalarımızın devam edeceğinden hiç kimsenin şüphesi olmasın.

 

kamuajans.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim