Öğretmen Diyarı

Bir Başarı Hikayesi

İTOSB MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ

 

 

 

BİR MÜDÜRÜN BAŞARISI

 

 

 

İstanbul Tuzla Organize sanayi bölgesinde 2013-2014 eğitim-öğretim yılında kurulmuş olan İTOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi şehir merkezine 25 km uzaklıkta. İlk bakışta şehre çok uzak olduğu için hiçkimsenini gitmek istemeyeceği bir okul olarak düşünülen okula şimdilerde kayıt yaptırmak için yoğun ilgi var. Pendik, Kartal gibi oldukça uzak mesafelerden birçok örenci okula gelebilmek için adeta birbiriyle yarışıyor.

 

 

 

Eğitim öğretim faaliyetine sadece 16 öğrenci ile başlayan okul, İstanbul'un organize saniysinin kalbinini attığı yer olan Tuzla'nın şimdilerde gelecek ve iş vadeden okulu haline dönüşmüş durumda

 

 

 

 

 

Şüphesiz okulun bu duruma gelmesinde Okul müdürü Erdem VURAL ’ın katkısı büyük. Göreve geldiği günden bu yana Okulun Müdürü, yardımcısı , öğretmeni , ve hatta hizmetlisi gibi arı gibi çalışan Erdem Hoca okulun hem mğdğrğ, hem öğretmeni, hem hizmetlisi gibi çalışarak okulun her şeyi olmaya çalıştı. Tek 1 gün bile izin kullanmadan hiç kadrolu öğretmeni/ personeli olmaksızın Okulu yeni öğretim yılına hazırladı. Hiç bir koltuk/makam kaygısı olmaksızın göreve geldiği günden beri hummalı şekilde çalışan Erdem VURAL okuluna öğretmen ve öğrenci çekmeyi başardı. 

 

İTOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi şimdilerde öğrencilerin tercih ettiği bir okul haline geldi. Çünkü okula 56 öğrencinin aynı anda çalışabileceği. Bugün orta ölçekli bir işletme ile üretim açısından yarışabilecek düzeyde 100 bin TL değerinde imalat atölyesini kurdu;

 

 

 

Şehir merkezine olan uzaklığı ile öğrenci ve velilerin tercih etmediği okulu Sektör ile kurduğu ikili ilişkiler neticesinde “Her Yöne 75 TL” prensibi ile tüm güzergâhlardan öğrenci taşınmasını sağladı. Şimdilerde Mesleki açıdan ve eğitim sonrası istihdam olanakları açısından birçok öğrencinin girmek için yarıştığı okul haline dönüştü.

 

İTOSB organize sanayi müdürlüğünün desteğini de yanına alan okul müdürü Erdem VURAL kısa sürede okulunu yıldız bir okul haline getirdi. 

 

Okul Müdürü Erdem Vural hocayı tebrik ediyoruz. Erdem Bey'in, görevden alındığı için serzenişte bulunan tüm müdürlere ve idareci olarak görev yapmak isteyen tüm idareci adaylarına örnek olması temennisiyle. 

Anahtar Kelimeler:
Bir Başarı Hikayesi

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim