Öğretmen Diyarı

Bir aile hekimi çocuğunu özel okula göndermeye kalkarsa?

Aile hekiminin BİMER'e başvuru metni:

 

   Aile hekimi olarak görev yapmaktayım. Eşim öğretmen olup çocuğum bu yıl 1. sınıfa başlayacak. Çocuğumu özel okula göndermek istiyorum. Devletimizin özel okula göndermek isteyenler için vereceği destekten yararlanmak için çocuğumun kayıtlı olduğu okula başvurumu yaptım.

 

   Biz aile hekimleri görev yaptığımız binaların tüm masraflarını karşılamaktayız. Kirası, elektrik, doğalgaz v.s. Devletimiz bu harcamalar için bize Cari gider ödeneği vermekte. Yani cebimize kalmayan bu ücret giderler için verilmekte. Mutemetlikten aldığımız maaş bordromuzda bu cari gider ödeneğide toplam ücretimiz içerisinde görülmekte. Halbuki bu ücret ben ve aileme kalmıyor. Maaşım olduğundan 2000 TL yüksek göründüğü için Ailenin aylık toplam gelirinde 10501 TL üzeri grubuna girdim ve sadece 1 puan aldım. Ancak gerçek elimize kalan miktar olsaydı durum değişecek 2 puan alacaktım.

 

   Petrol istasyonu sahibi olup aylık gelirini 750 TL gösteren vatandaşlar olduğundan düşük gösterirken ben aldığımdan yüksek gösteriyorum ve düzeltemiyorum. Vatandaşın bekleme salonunda izlemesi için LED TV, serinlemesi için klima alıyoruz ve bunu cari gider ödemesinden yapıyoruz.  Mağduriyetimin giderilmesini, Milli Eğitim bakanlığının sisteminde ailenin toplam geliri kısmında görülen Cari gider ödeneğimin düşülerek puanımın yeniden hesaplanmasını bilgilerinize arz ederim.

 

 Dr.Ensar Ak 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol