Öğretmen Diyarı

Binl​erce Öğrenci Öğretmensi​z Kalacak..
Atama, Öğretmenlerin Özür DurumuAtamasından ve KPSS ile İlkÖğretmen Atamasından sonraya bırakılırsa,SınavlaYönetici olarak atanacaköğretmenlerin yerleri boş kalacaktır. Daha sonra da hiçbir çeşit öğretmen ataması kalmayacağından binlerce öğrenciöğretmensiz kalacaktır. Bu sorun ilerdeçözülemeyecek daha büyük sorunlar oluşturacağından: Milli EğitimBakanlığının ve Sendikaların konuyla ilgili önlemi alması ve gerekli düzenlemeyi yapması gerekmektedir.Bu sebeple Mantık kuralları önceSınavla Atama yapılmalı diyor.

Yönetici Atama Yönetmeliğini farklı İl MilliEğitim Müdürlükleri farklı yorumlamaktadır. Ancak Sendika Avukatları Yönetmelikteki Geçici 2. Maddesi ile Yönetici Atama takvimlerindeki aylar yan yana getirildiğindeSınavla Atamadan önce diğer atamaların yapılmasının Hukuka aykırılık teşkil edeceğini ifade ediyor. Hukuk kuralları daSınavlaYönetici Atamanın Önce yapılmalı diyor.

Milli Eğitim Bakanlığının Yönetici Atama Yönetmeliği ile ilgili hazırladığı taslaktaSınavla Atamanın önceliği vardı. Bununla birlikte Tüm Eğitim Sendikaları da görüşlerindeSınavla Yönetici Atamanın önce yapılması gerektiğini kamuoyu ilepaylaşmıştır. Bununla birlikte Müsteşarımız Yusuf Tekin de yaptığı açıklamalardaSınavla Atamanın önceliğinin korunacağını ifade etmiştir. Eğitimciler ve EğitimSendikalarda Sınavla Yönetici Atamanın Önce yapılmalı dedi.

Yukarda sayılan sebepler dışında Vicdan da Önce Sınavla Atama yapılmalı diyor.Şubat ayında Sınavla atama bitirilmesi gerekirken 28/02/2013 tarihinde çıkarılan yönetmeliklesınav kazanmış 35000 idareci adayı büyük bir haksızlığa uğratılmıştır. İlerleyen süreçte de revize, yeni yönetmelik derken Ağustos ayına kadar yaşanan süreçSınavla atama bekleyenleri perişan etmiştir.

Yukardaki Sebeplerle birlikte birçok mağduriyete neden olan Yöneticiler için Norm KadroYönetmeliği acilen güncellenmeli, Milli Eğitim Bakanlığı tü Valilikleri uyararak derhal Sınavla Yönetici Atamalar başlatılmalıdır. Sınavla Yönetici Atamasının bir an önce yapılmaması artık sadece bizleri değil; binlerce öğrenciyi ve velileri de mağdur edecektir.

Şu iyi bilinmelidir ki Sınavla atama bekleyenler yeni bir haksızlığı kaldırabilecek durumda değiller.
 
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol