Öğretmen Diyarı

Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerine Kadro Verilecek Mi?

 Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerini ilgilendiren çok önemli açıklamalarda bulundu.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık katıldığı bir programda Bilişim teknolojileri Öğretmenleri için müjde verdi. Fikri Işık ilkokulda seçmeli, liselerde zorunlu kodlama dersi için Milli Eğitim Bakanlığı’na resmen teklifte bulunduklarını söyledi. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın bu sözlerinden sonra Bilişim Teknolojileri Öğretmenliği için en az 5000 kadro açılacağı uzmanlar tarafından yorumlandı.

DERSTE ZORLANMAYACAKLAR

Kodlama derslerinin ilkokul seviyesinden itibaren zorunlu ders olarak verilmesinin daha iyi sonuçlar vereceğini söyleyen uzmanlar kodlama derslerinin ilkokul seviyesinde zorunlu hale getirilmesi sonucu hem bu alandan mezun olan ve ataması yapılamayan Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerinin atamasının yapılacağını hem de lise düzeyine geçen öğrencilerin bu dersi öğrenirken ilkokul altyapısı olduğu için bu derste zorlanmayacaklarını belirtiler.

KODLAMA DERSİ

Tüm bu gelişmelerden sonra Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı A Haber Deşifre programında birkaç ay önce Bilim ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık'ın MEB'e bizzat sunmuş olduğu kodlama dersinin verileceğini doğruladı. Bakan Avcı, öte yandan bu dersi verebilecek tek branşın bilişim teknolojileri öğretmenleri olduğunu belirtti.

YEŞİL IŞIK YAKMIŞ

Kodlama dersinin henüz seçmeli mi yoksa zorunlu ders olarak mı başlanacağı henüz netlik kazanmadı. Ayrıca Bakan Avcı bu yılki atamalarda bilişim teknolojileri öğretmenlerine olan ihtiyacın artabileceğini söyledi. Zaten uzun zamandır gündemden düşmeyen ve seslerini her kanal yolu ile duyurmaya çalışan ve 5000 kadro bekleyen bilişim teknolojileri öğretmenlerinin beklentilerine yeşil ışık yakmış oldu.

 

Kayna: kocaeligazetesi.com


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim