Öğretmen Diyarı

Bildiriler öğrenci ve veli kaynaklı değil'
 Gülseven ÖZKAN
İSTANBUL Erkek Lisesi öğrencilerinin, mezuniyet töreninde uygulamalarından dolayı protesto ettikleri okul müdürüne konuşurken sırtlarını dönmesiyle başlayan ve köklü liselerin öğrencilerinin yayımladığı bildirilerle devam eden tepkilere karşı Milli Eğitim Bakanlığı’ndan uyarı geldi.

Bakanlığın bildirilere karşı il milli eğitim müdürlüklerine gönderdiği Müsteşar Yusuf Tekin imzalı yazıda, bildirilerin öğrenci ve veli kaynaklı olmadığı belirtildi.

16 Haziran’da gönderilen ‘Bildiri Yayınlanması’ konulu resmi yazıda şu ifadeler yer aldı: “Öğrenci ve veli adı kullanılmadan basında yer alan bu bildirilerin öğrenci ve veli kaynaklı olmaktan çok bazı siyasi çevreler ve STK’lar tarafından organize edildiği anlaşılmaktadır. İzin alınmadan öğrenciler ve kurumsal kimliğini kullanarak okullar üzerinden bu mahiyette siyasi içerikli bildiri yayınlanması suçtur. Okul yönetimi ve öğretmenlerin taraf olmadığı bir konuda okul adının geçmesi, niyetin provokatif ve öğrencilerin istismarına yönelik olduğunu açıkça göstermektedir. Öğrencilerimizin bu tarz eylemlerin içine çekilmek istenmelerinin iyi niyetli girişimler olmadığı görülmektedir.” 
 
Kaynak:
Hürriyet

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim