Öğretmen Diyarı

Beytüşşebap'ta öğretmen ve öğrencilerden sigaraya karşı güzel bir etkinlik yapıldı

Çalışmalar kapsamında ilk olarak Beytüşşebap Kaymakamı Kadir GÜNTEPE ‘yi ziyaret ettiler. Kaymakam Bey çikolata ikram edip çocuklarla tanıştı.  Çalışmalarından dolayı çocukları tebrik edip anketlerine katıldı daha sonra sigaranın zararlarıyla ilgili çocukların sorularına cevap verdi. Çocukları sigaranın zararlarından korumak için yaptıkları çalışmaları anlattı. Çocuklarla tekrar görüşmek için sözleştiler. Çocuklar daha sonra Beytüşşebap Hâkimi Ramazan Aslan’ın konuğu oldular. Hâkim Bey ile sigaranın zararları konusunda bir süre çay sohbeti yaptıktan sonra. Hâkim Bey tarafından çocuklara duruşma salonunu ve adliye binasını gezdirildi.  


Anketlerine katılan polis abilerinden aldıkları sigarayı bırakma sözüyle mutlu olan çocuklar ilk sevinçlerini polis abilerin yere attığı sigara paketini çiğneyerek yaşadılar.

Çarşıda gezip vatandaşlarla anket doldurdular. Sigaranın zararlarını anlattılar.  Bakkal dükkânlarını ziyaret edip 18 yaşından küçüklere sigara satılmasının yasak olduğunu hatırlattılar. Ardından dükkânında sigara satışı yapmayan bakkallara teşekkür belgesi verdiler.

Sınıf Öğretmenleri Erdoğan YILDIRIM, çalışmaları hakkında kısaca şu bilgileri verdi. “Temel amacımız öğrencilerimizi ve halkımızı sigaranın zararları konusunda bilinçlendirmek ve aynı zamanda bölgemizin adı sık sık kötü olaylarla anılırken ilçemizde günlük hayatın akışına uygun farklı bir çalışma yapmak istedik. Çalışmamız süresince öğrencilerimiz ve vatandaşlarımız duydukları memnuniyeti dile getirdiler bu da bizi oldukça sevindirdi. Çalışmamızın sonuçlarını 23 Nisan’da Çocuklara Temiz Bir Dünya Bırakın Sloganıyla duyuracağız.


Öğretmen Diyarı Özel Haberidir

 

Aktif link belirtmeden ve izinsiz haberi kullanan siteler hakkında gerekli yasal işlem takibi yapılacaktır.

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim