Öğretmen Diyarı

BESYO Mezunları Haziran’da 2 bin Atama İstiyor!

Kaynak: GAZETEKAMU / ÖZEL HABER


İşte BESYO mezunlarının sitemize gelen yazısı:


“Bizler Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (Antrenörlük,Spor Yöneticiliği ve Rekreasyon) Mezunuyuz, Eski Bakanımız Sayın Suat KILIÇ 1500 tane Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Mezununu KPSS 2012 Puanına göre Gençlik ve Spor Bakanlığına alacağını söylemiş ve bu kadroların Maliye Bakanlığımızın onaylamasına rağmen yarısının atamasını yapmamıştır.Son 2 yılda toplamda 2000”e yakın Spor Tesisi bunun yanında 200”ü aşkın Gençlik Merkezi açılmasına ve 200”e yakın Gençlik Merkezinin inşaatının bitip faaliyete girecek olmasına yani toplamda 400”e yakın yeni açılan ya da açılacak olan Gençlik Merkezi olmasına rağmen Gençlik ve Spor Bakanlığımız 2014 Haziran atamasında 1 tane bile Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (LİSANS) Mezunu personel alımı yapmamıştır.


Ülkemizde gençlerde uyuşturucu kullanımının artması ve kötü alışkanlıkların yaygınlaşması, Ülkemizdeki gençliğin spora yönlendirilmesiyle ortadan kalkacağı ve Ülkemizin geleceği için daha sağlıklı gençler, nesiller yetişeceği bir gerçektir. Devletimiz bu anlamda son 2 yılda 2000”e yakın Spor tesisleri yapmış ve gençliğe önem verdiğini (Anayasamızın 58 ve 59. maddelerince) göstermiştir. Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (LİSANS) Mezunlarının haklarının yenilmesinin sebebiyle açılmış olan tesislerde spor yapma oranı düşüktür. (Tesislerde spor yapma oranının düşük olduğunu Gençlik ve Spor Bakanımız Akif Çağatay KILIÇ söylemiştir.) Biz Avrupa’nın en genç nüfusuna sahibiz ama genç nüfuzumuz ne yazık ki, biz Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (LİSANS) Mezunlarının hakları yenildiği ve bu anlamda akademik olarak eğitimimizi almamıza rağmen, bizim işimiz olan tesislerde faklı kişiler çalıştığından ülkemizin ve milletimizin geleceği olan gençliğimiz tam manasıyla spora yönlendirilemediği için zararlı olan alışkanlıklar edinmeye ve kullanmaya devam etmektedirler.


Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Anterenör,Spor Yöneticiliği, Rekreasyon (LİSANS) Mezunu olarak bizim hakkımızın yenilmemesini, ülkemizdeki gençliğin Anayasa ile (58 ve 59 madde) sabitlenmiş olan haklarının korunmasını istiyoruz. Hakkımızın aranması doğrultusunda TBMM Dilekçe Komisyonu’na 27623 ve 28987 Nolu dilekçe ile başvurduk.Bizler Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (LİSANS) mezunları olarak hem ülkemizdeki genç nüfuzun zararlı alışkanlıklar edinmesini spor yoluyla engellemek hem de bu sporsal faaliyetlerle akademik olarak eğitimimizi almış kişiler olarak, sporsal faaliyetlerin meyvesi olarak ülkemizin genç nüfuzuna yakışır bir şekilde Olimpiyatlarda ve Uluslararası sporsal faaliyetlerde madalyalar almasını ve başarılı olmasını sağlamak istiyoruz. Haziran merkezi atamada 2 bin kadro talep ediyoruz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim