Öğretmen Diyarı

Beş Bin Öğretmene Kötü Haber!

Alan değişikliği ataması iptal edilen öğretmenler eski görev yerlerine dönecekler. Eski kurumlarında boş norm bulunmayan öğretmenleri ne bekliyor? İşte o sorunun cevabı…


2012 yılında bazı sendikalar tarafından Alan değişikliği Kılavuzuna dava açılmıştı.
Açılan davada Danıştay 2. Dairesi “Alan Değişikliği Kılavuzunun ‘’Başvuruda Bulunabilecekler’’ başlıklı Bölümünün 2.2.maddesinin 1.fıkrasında yer alan “b)Zihin Engelliler Sınıfı Öğretmenliği alanına, bu alanda boş norm kadro bulunmaması halinde Teknoloji ve Tasarım Alanına’’ve 2.fıkrasında yer alan“b)Teknoloji ve Tasarım alanına’’ibarelerinin,2577 sayılı İdari Yargılama Usulü Kanunu’nun 27.maddesinin 6352 sayılı Yasa ile değiştirilen 2.fıkrasında öngörülen koşulların gerçekleşmiş bulunduğu da göz önünde tutularak yürütmesinin durdurulmasına karar vermişti.

Buna göre Danıştay sınıf öğretmeni olup 2012 yılında zihinsel engelliler sınıf öğretmenliği ve teknoloji tasarım öğretmenliği alanlarına geçen öğretmenlerin atamalarının iptaline karar vermiştir.

Bu karar 15 Temmuz 2013 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığına tebliğ ettiğine göre bakanlık en geç 14 Ağustos tarihine kadar bu alanlara geçiş yapan 5 bin civarında öğretmenin alan değişikliğini iptal edecek.

Ataması iptal edilen öğretmenler eski görev yerlerinde sınıf öğretmenliği boş normu varsa eski okullarına, yoksa sınıf öğretmenliği boş normu bulunan başka okullara atamaları yapılacak.

mebpersoneli

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim