Öğretmen Diyarı

Bedava kurslar hazır

Öğrenciler için 3 dönem halinde ücretsiz kurs düzenlenecek. Başvurular 21 Eylül'den itibaren alınmaya başlanacak
Devlet, temel liseye gidemeyecek ya da özel kurs için parası olmayan öğrencilere ücretsiz kurs uygulaması başlattı. Kurslar ilk kez yaz döneminde de açık olacak. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından öğrenci ve mezunlar için ücretsiz açılacak destekleme ve yetiştirme kurslarıyla ilgili e-kılavuz yayımlandı. Buna göre, kurslar için 21 Eylül-2 Ekim 2015 arasında öğrenci başvuruları alınacak. Kurslar 1. dönem, 2. dönem ve 3. dönem (yaz kursları) olmak üzere 3 dönemde açılacak. 1. dönem kursları 3 Ekim 2015'te başlayacak ve 24 Ocak 2016'da sona erecek. 2. dönem kursları ise 8 Şubat 2016'da başlayacak ve 17 Haziran 2016'da tamamlanmış olacak. 3. dönem yaz kursları ise 20 Haziran-11 Eylül 2016 arasında düzenlenecek. Öğrenciler ders ve öğretmen tercihinde bulunabilecek. 

12'NCİ SINIFLARA 24 SAAT 
5., 6. ve 7. sınıf öğrencileri ile 9., 10. ve 11. sınıftaki öğrenciler en fazla 3 dersten haftalık toplam 12 saate kadar; 8. sınıftaki öğrenciler ise en fazla 6 dersten 18 saate kadar; 12. sınıftaki öğrenciler ve mezun durumdakiler ise en fazla 6 dersten 24 saate kadar haftalık kurs alabilecek. Kurslarda her bir öğrenci ve kursiyer için, hafta içi günde en fazla 2 dersten 4 saate kadar, hafta sonları ise 1 günde en fazla 5 dersten 8 saate kadar kurs verilebilecek. 

İNTERNETTEN DE BAŞVURU VAR
Kursa katılmak isteyen örgün eğitime devam eden öğrenciler, okul veya kurumlarından alacakları Eğitim Bilişim Ağı (eba) şifresi ile e-kurs modülü üzerinden veya bizzat kurs müdürlüğüne, kurs açılan derslerle ilgili başvuru yapabilecek. Açık öğretim öğrencileri, başvurularını örgün kurs merkezleri, kursiyerler ise halk eğitim merkezleri aracılığıyla yapacak.

 


Kaynak: Takvim

Anahtar Kelimeler:
bedava kurslar hazır

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim