Öğretmen Diyarı

Batman'da telafi eğitim alan öğrenciler geri döndü

Batman il merkezinde telafi eğitimlerini tamamlayan öğrenciler minibüsler ile Şırnak'ın Silopi ilçesine geri döndü.
Yasakların akşam 18.00 ile sabah 05.00 saatlerinde devam ettiği Silopi'de telafi eğitimlerini tamamlamak için Batman'a gönderilen 8 ve 12'nci sınıf öğrencileri geri dönmeye başladı. Minibüsler ile öğretmenlerin nezaretinde geri dönen öğrenciler Batman'da çok iyi karşılandıklarını ifade ederek yetkililere teşekkür etti. Eksik kalan eğitimini tamamlamak için Batman'a giden 8'inci sınıf öğrencisi Pınar Bilgeç, Batman'da telafi eğitimini gördüğünü ve geri kalan derslerini başarılı bir şekilde bitirdiğini söyledi.

Diğer bir öğrenci Esma Sansur, Batman'da çok güzel karşılandıklarını ve çok memnun kaldıklarını söyledi. Milli Eğitim Bakanlığı'nca kendilerine gönderilen 250 TL ile giysi aldıklarını belirten Sansur, "Üç gün üst üste deneme yaptık, çok iyi puanlar aldık" dedi.

Sosyal aktiviteleri çok beğendiklerini ifade eden Asmin Açar, eğitimin ardından sinemaya gittiklerini, destek veren herkese çok teşekkür ettiğini söyledi.

Batman'dan dönen çocuğunu karşılayan veli Ahmet Sansur çocuklarının eğitimleri için ellerinden gelen her şeyi yapmaya hazır olduklarını belirterek, çocuklarının Batman'daki eğitimlerinin başarılı geçtiğini söyledi. Sansur, "Kızlarımıza, çocuklarımıza yaptıkları bu faaliyetten ve destekten dolayı Allah Milli Eğitim Bakanlığı'ndan razı olsun" diye konuştu.

İhlas Haber Ajansı
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim